Zabieg SonoQuuen, czyli efekt liftingu bez skalpela

Inwazyjne metody odmładzania powoli ustępują miejsca niechirurgicznym zabiegom, które nie wymagają okresu rekonwalescencji i są zasadniczo bezbolesne. Do tego typu procedur zaliczany jest lifting twarzy SonoQueen. W tym przypadku dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii HIFU możliwe jest przebudowanie głębokich warstw skóry bez konieczności rezygnacji z codziennych aktywności i obowiązków.

Czym jest lifting twarzy SonoQueen?

Technologia HIFU polega na tworzeniu mikrouszkodzeń w głębokich warstwach skóry bez pozostawiania trwałych, widocznych śladów na jej powierzchni. Moduł SonoQueen wykorzystuje skoncentrowaną energię fal ultradźwiękowych. Wiązka o dużym natężeniu przenika przez trzy warstwy skóry, komórki tłuszczowe, a także powięź mięśniową. Dzięki temu wywołuje tzw. punkty termicznej koagulacji, które aktywują syntezę tworzenia się nowych włókien kolagenowych, a także regenerację starych. Procedura intensyfikuje więc przebudowę wewnętrznych struktur, skutkując m.in. poprawą napięcia naskórka.

Efekty zabiegu SonoQueen

Wśród rezultatów liftingu SonoQueen należy wymienić przede wszystkim poprawę ogólnej kondycji skóry oraz redukcję bruzd, zmarszczek i nieestetycznych obwisów. Wiotkość skóry oraz jej nadmiar w niektórych partiach zostanie więc wyeliminowany. SonoQueen zwiększa też napięcie delikatnej skóry wokół oczu oraz pozwala na wypełnienie ubytków i poprawę owalu twarzy. Intensywne odżywienie, rozświetlenie i ogólna regeneracja skóry widoczne są gołym okiem. Wspomniany zabieg pozwala też podnieść brwi, zlikwidować podwójny podbródek oraz zredukowanie blizny potrądzikowe czy pourazowe. Do efektów SonoQueen zalicza się również spowolnienie procesów starzenia się skóry. Pierwsze rezultaty zauważalne są natychmiastowo, ale na pełny efekt trzeba zaczekać ok. 3 miesięcy. Wynika to z faktu, iż skóra potrzebuje czasu na przebudowę i regenerację. Efekty liftingu twarzy SonoQueen utrzymują się zazwyczaj ok. roku. Po upływie tego czasu rekomenduje się ponowne poddanie się procedurze. Warto nadmienić, że po wykonaniu liftingu SonoQueen można wrócić do swoich codziennych obowiązków. W tym przypadku jedynym efektem ubocznym jest bowiem lekkie zaróżowienie skóry.

Przebieg zabiegu SonoQueen

Zabieg zawsze poprzedzony jest wnikliwą konsultacją, w której trakcie specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad, zapoznaje się z jego oczekiwaniami i wyjaśnia przebieg całej procedury.

W pierwszej kolejności obszar poddawany zabiegowi jest odtłuszczany, a następnie na skórę aplikowany jest żel USG, który skutecznie przenosi ultradźwięki. W dalszej kolejności za pomocą głowicy wyposażonej w specjalne kartridże lekarz przeprowadza właściwy zabieg. Różnorodność nakładek (od 2 mm do 4.5 mm w przypadku twarzy) umożliwia jej właściwe dopasowanie do każdej partii ciała. Warto podkreślić, że SonoQueen to metoda liftingu twarzy i ciała, która jest bezbolesna i zasadniczo nie wymaga zastosowania znieczulenia. W zależności od obszaru ciała, który jest poddawany procedurom, zabieg może trwać od 30 minut do godziny. W tracie wykonywania zabiegu z udziałem modułu SonoQueen odczuwalny jest jedynie lekki dyskomfort w postaci szczypania i świądu. Po zabiegu skórę można poddawać standardowej pielęgnacji.

Przeciwskazania do zabiegu SonoQueen

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania omawianego zabiegu. Należą do nich nowotwory w fazie aktywnej, stany zapalne i infekcje wirusowe w miejscu zabiegu, przerwana ciągłość naskórka, epilepsja oraz antybiotykoterapia. Niezalecane jest również przeprowadzanie zabiegu SonoQueen u osób z rozrusznikiem serca, łuszczycą w fazie aktywnej oraz bliznami w miejscu zabiegu, a także podczas terapii z użyciem izotretinoiny. Oczywiście wśród przeciwwskazań znajdują się też niektóre choroby immunologiczne oraz ciąża i okres karmienia piersią.

SonoQueen jest zabiegiem dla kobiet aktywnych, które pragną zadbać o siebie w kompleksowy sposób, ale nie mogą sobie pozwolić na kilkutygodniową rekonwalescencję. Wysoka skuteczność, pełne bezpieczeństwo i natychmiastowe efekty powodują, że SonoQueen jest zabiegiem odpowiadającym potrzebom współczesnych kobiet.