wakacyjne inspiracje
fot. pexels.com

Planujesz swoją pierwszą wyprawę za granicę? A może byłeś już w kilku miejscach poza granicami Polski i szukasz kolejnych krajów, które warto odwiedzić? Dobrze trafiłeś – poznaj najczęściej odwiedzane kraje za granicą i wybierz miejsce idealne na kolejną wakacyjną wyprawę!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-za-granica/

Bułgaria

Ten kraj jest wybierany głównie ze względu na swoje piaszczyste plaże. Bułgaria wraz ze swoją linią brzegową – Słonecznym Brzegiem i Złotymi Piaskami stanowi cudowny widok dla oka i emocjonujące doznania. Będąc w Bułgarii warto również zobaczyć mniejsze kurorty, który nie są już aż tak bardzo znane, ale nadal zachowują charakterystyczny dla tego miejsca klimat. To np. Albena, Obzor, Primorsko.

Wyspy Kanaryjskie

To właśnie tutaj bardzo często przyjeżdżają osoby, aby celebrować swój pierwszy wyjazd za granicę. Najgłówniejszą korzyścią i zaletą tych Wysp jest to, że są one czynne cały rok i można przyjechać na nie na wakacje bez względu na sezon. Oczywiście klimat między sezonami jest odmienny i nie zawsze są tam upały, ale jeśli umiarkowana temperatura nie przeszkadza, to śmiało nie trzeba się obawiać, że Wyspy są zamknięte, ponieważ są czynne całorocznie. Wiele osób wybiera właśnie te zimowe i jesienne miesiące – na Wyspach jest umiarkowanie ciepło i jednocześnie mniej turystów. 

Palma de Majorka

Majorka to miejsce, które cechuje się bardzo szerokimi plażami. Głównie w Magaluff i El Arenal. Jest tu również imprezowy klimat, który zapewnia wiele dyskotek. Charakterystyczne dla Majorki jest to, że jest to kraj aktywny całodobowo. Turyści i rdzenni mieszkańcy tego miejsca korzystają z życia w dzień i w nocy, więc zawsze o każdej porze dnia jest tam mnóstwo ludzi. Jednym ze spokojniejszych miejsca w Palma de Majorka jest Alcudia.

Cypr

Piękne piaszczyste plaże to coś, wiele barów i tawern to coś, co wyróżnia Cypr. Mówi się, że jedną z najpiękniejszych piaszczystych plaż na Cyprze jest Coral Bay Beach w Paphos. Już sama jej nazwa wskazuje, że jest to nietuzinkowe miejsce.
Przeczytaj też: http://nieoficjalnie.pl/hotel-dla-psa-na-co-zwrocic-uwage-przy-jego-wyborze/