Niezbędnik survivalowca

Sztuka przetrwania wymaga specjalnych przygotowań. Spędzenie kilku dni w ekstremalnych warunkach to wyczyn, na który zdobywają się śmiałkowie z całego świata. Odwaga nie może przysłaniać rozsądku i starannego planowania. Uczestnik wyprawy survivalowej powinien zabrać ze sobą wszystko, co może okazać się potrzebne w terenie. Inaczej będzie zdany na łaskę i niełaskę groźnej przyrody.

Organizery, apteczki i zestawy – wiedz, gdzie znajdziesz potrzebny sprzęt

W trudnych warunkach liczy się czas. Jeśli ulegniesz wypadkowi, musisz szybko odnaleźć apteczkę. Rozerwany namiot z łatwością naprawisz przy pomocy zestawu do szycia. Zasobniki podróżne ułatwią zapakowanie wszystkiego do plecaka i posegregowanie sprzętu. Zestaw do łowienia ryb pomoże zdobyć syty posiłek. Liczba niezbędnych przedmiotów jest zbyt duża, by pakować je luzem – nie należy więc umniejszać wartości organizerów. Z ich pomocą szybko przypomnisz sobie, gdzie schowałeś tabletki odkażające, zapalniczkę lub scyzoryk. Jeśli chcesz kupić sprzęty i militaria sklep pod adresem ZielonySklep.pl zawiera pełną ofertę wyposażenia.

Narzędzia przydatne w terenie – przykłady

Jeśli chodzi o ekwipunek, łatwo zapomnieć o wielu przydatnych elementach. Warto na przykład kupić kłódkę na szyfr, która ochroni nasz ekwipunek przed kradzieżą. Karabińczyki pozwolą zawiesić na szyi najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak latarka i nóż. Zapałki sztormowe umożliwią łatwe rozpalenie ogniska lub oświetlenie drogi podczas burzy. Do orientacji w terenie niezbędny jest kompas. Warto także pomyśleć o wyposażeniu dedykowanym określonej porze roku. Przykładem jest chusta chłodząca, niezawodna w letnie upały, czy też moskitiera na głowę. Jeśli chcesz spędzić w terenie kilka dni, dobrym zakupem będzie siatka na pranie. Co zrobić, gdy trzeba zostawić część ekwipunku bez opieki? Można go ukryć za pomocą taśmy maskującej. Sklep z wyposażeniem militarnym i survivalowym pomoże przygotować się na każdą okoliczność, niezależnie od rodzaju wycieczki i czasu jej trwania.