Sposób na biznesową integrację, czyli incentive

Incentive to skuteczny sposób na sukces w biznesie. Taką formę marketingu bezpośredniego stosuje się zarówno w stosunku do pracowników, jak i do partnerów czy wspólników. Incentive stanowi zupełnie nowatorskie podejście do integracji z ludźmi, podniesienia jakości współpracy i zacieśnienia więzi.

Czym jest incentive?

Incentive to termin z języka angielskiego, który w dosłownym tłumaczeniu oznacza zachętę. W Polsce przyjęło się, aby tą nazwą określać grupowe wyjazdy zagraniczne dla pracowników firm lub dla wspólników. Tego typu wyjazdy są nagrodą dla pracowników, mogą służyć jako motywacja do lepszej i skuteczniejszej pracy, są także wykorzystywane w branży B2B, gdzie stanowią formę bezpośredniego marketingu wpływającego na jakość współpracy między firmami.

Incentive – dlaczego warto?

Podróże kształcą. W trakcie podróży można naprawdę kogoś poznać. Podróże zbliżają do siebie i pozostawiają wspólne wspomnienia. Te i inne powszechnie znane i głoszone prawdy o wyjazdach nie są tylko pustymi sloganami, które niewiele znaczą. Są prawdziwe – a ich wykorzystanie niesie ze sobą liczne korzyści dla osób uczestniczących w incentive, jak i dla całego biznesu.
Incentive dla pracowników jest formą nagrody. Podnosi morale osób zatrudnionych i zwiększa ich lojalność względem firmy, co w prosty sposób przekłada się na wyższą jakość pracy i większe zaangażowanie.
Incentive w branży bussiness to bussiness wzmacnia więzi pomiędzy partnerami, powoduje usprawnienie komunikacji i lepsze porozumienie. Wspólne przygody zacieśniają relację i powodują, że pozornie luźny związek między partnerami biznesowymi staje się skutecznym i korzystnym dla obu stron współdziałaniem.

Incentive a wyjazdy motywacyjne

Wyjazdy motywacyjne to częściej używana w Polsce nazwa na podróże pracownicze. I choć wiele w tym prawdy, termin ten nie oddaje w całości filozofii incentive. Wyjazd motywacyjny ma zmotywować, zachęcić do pracy, a więc w łagodny sposób wypracować większą efektywność i wydajność pracowników. Incentive to wyjazd stosowany jako nagroda, wyróżnienie, prezent – jego rezultaty są tożsame (a nawet silniejsze) jednak sama koncepcja odwołuje się nie do motywacji do pracy, ale do gratyfikacji i wyróżnienia relacji w jakiej pozostajemy.

Zachęcony? O skuteczności przekonasz się sam!

Incentive niesie ze sobą wiele korzyści biznesowych. Zapewne są one ważne dla każdego przedsiębiorcy dbającego o rozwój firmy, ale nie można zapominać, że incentive to przede wszystkim świetna zabawa! Podróż w dalekie kraje, egzotyczne przygody, poznawanie świata – to wszystko pozostawia niezapomniane wspomnienia, które pozostaną z każdym uczestnikiem do końca życia.

Decydując się na tego rodzaju wyjazd, warto go dostosować jak najbardziej do swoich preferencji. Każda firma jest inna, dlatego najlepiej wybrać ofertę zbliżoną do zainteresowań i upodobań współpracowników. Wówczas incentive ma szansę stać się początkiem świetlistego sukcesu firmy!

Podróże incentive