Wygodnie i bezpiecznie w podróży - wymiana walut online

Ciekawych ofert turystycznych szukamy w internecie, online dokonujemy rezerwacji wybranej wycieczki, miejsc w samolocie. W ten sposób kupujemy bilety na ciekawe eventy, do muzeów, tak samo wynajmujemy samochód w miejscu pobytu. Idąc tym tropem wymiana walut online wydaje się jak najbardziej praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Mimo, że jest to rozwiązanie o stosunkowo krótkiej, kilkuletniej historii na naszym rynku finansowym, z roku na rok rośnie grono klientów (najczęściej zadowolonych), którzy przedkładają zawsze dostępny kantor internetowy nad poszukiwania placówek stacjonarnych. Szczególnie w podróży, kiedy cenimy sobie zarówno czas, jak i pieniądze.

Kantor internetowy – wygodnie i pod ręką

Jeszcze nie tak dawno wymiana walut kojarzyła się nam przede wszystkim ze stacjonarnymi transakcjami, poszukiwaniem placówek, w których można było ich dokonać. Dla turystów, szczególnie poza granicami kraju, było to często nie lada wyzwanie. Alternatywą mogła być także wypłata waluty w wybranych bankomatach, co z kolei generowało dodatkowe koszty (prowizje, przewalutowanie). Sposobem na pozyskanie waluty np. podczas urlopu jest również konto walutowe, przy czym warto wówczas pamiętać o zapewnieniu wystarczającej puli środków. Nic dziwnego, że praktyczne oraz uniwersalne rozwiązanie, jakim są kantory internetowe, zjednało sobie wielu zwolenników. Według badań z takiej opcji korzystają najczęściej:

  • przedsiębiorcy,
  • turyści,
  • kredytobiorcy,
  • emigranci zarobkowi,
  • imigranci zarobkowi,
  • studenci.

Dlaczego wybieramy wymianę walut online?

Zastanówmy się nad tym dlaczego wymiana walut za pośrednictwem internetu cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zaufaniem, co jest bardzo istotne w przypadku finansów. Przede wszystkim wymiana walut online może zapewnić pewne oszczędności – ze względu na korzystne kursy walutowe, które są stale aktualizowane, praktycznie na oczach klientów. Ponadto dostępne są tzw. zlecenia walutowe (np. w kantorze Alior Bank), dzięki którym można wymieniać waluty po najkorzystniejszych kursach bez konieczności monitorowania sytuacji na rynku. Nie bez znaczenia jest oszczędność równie cennego czasu – zamiast poszukiwać tradycyjnego kantoru, oddziału bankowego czy nawet bankomatu, całą transakcję związaną z wymianą waluty przeprowadzamy szybko, za pośrednictwem internetu. Wystarczy komputer, smartfon albo tablet. Atutem jest też dostępność 24 na dobę, szczególnie istotna, kiedy podróżujemy do krajów w innej strefie czasowej. Warto również wiedzieć, że nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo transakcji oraz środków, ponieważ kantory online podlegają określonym regulacjom prawnym, instytucjom nadzorującym, są wpisane do Rejestru Działalności Kantorowej. W przypadku Alior Banku Kantor Walutowy jest bankowym serwisem, a zatem środki objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Korzyści jakie wiążą się z wymianą walut przez internet dotyczą nie tylko finansów czy gwarancji. Cała transakcja online trwa z reguły kilka minut, możemy korzystać ze stałych zleceń, nie musimy rezygnować z atrakcyjnej wycieczki czy plażowania na rzecz wymiany walut w tradycyjny sposób, nie stoimy w kolejkach. Ważne jest również to, że nie narażamy się paradując z wypłaconymi środkami z kantoru do hotelu, sklepu itp.

Wymiana walut w kantorze Alior Bank

Oczywiście na rynku finansowym działa dziś wiele kantorów internetowych, zarówno jako odrębne jednostki, jak również serwisy bankowe, takie jak np. kantor wymiany walut Alior Banku (https://kantor.aliorbank.pl/). Warto poszukać obiektywnych opinii, porównać oferowane kursy, dodatkowe usługi, a także zaufać sprawdzonym markom. W przypadku Alior Banku na plus możemy na pewno zapisać wspomnianą powyżej ochronę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Atutem jest również możliwość transakcji w 13 zagranicznych walutach oraz fakt, że przelewy wymienianych środków są bezpłatne, podobnie jak rachunki walutowe. Zwolennicy transakcji bezgotówkowych docenią zapewne to, że w kantorze Alior Banku można korzystać z karty do rachunków prowadzonych w EUR, USD i GBP. Dzięki temu turysta może realizować płatności w hotelach, sklepach, ale także wypłacać gotówkę w bankomacie bezpośrednio z rachunku, bez kosztów przewalutowania. Kolejny argument za wymianą walut online w Alior Banku to ukłon w stronę osób, które jednak lubią mieć przy sobie gotówkę. W przeciwieństwie do większości kantorów internetowych Alior Bank  zapewnia możliwość odbioru środków pieniężnych w oddziałach bankowych. Dla osób w podróży nie bez znaczenia jest również dostęp do łatwej w obsłudze, intuicyjnej aplikacji mobilnej. Oznacza to, że wymiany walut możemy dokonać praktycznie wszędzie i o każdej porze – wystarczy wifi lub mobilny internet. Bardzo istotnym elementem są oczywiście kursy walut, a szczególnie tzw. spread. Oczywiście kursy są wielkością zmienną, niemniej jednak spread dla Alior Banku wypada na ogół korzystnie na tle konkurencji. Pamiętajmy, że kursy walutowe są zawsze dostępne online (https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/informacje/kursy-walut.html), a dzięki serwisowi powiadomień będziemy na bieżąco informowani o osiągnięciu danego poziomu kursu.

Na uwagę zasługuje również kompleksowość oferty – Alior Bank to nie tylko korzystna, bezpieczna i łatwa wymiana walut. Planując podróże warto również przyjrzeć się ofercie ubezpieczenia turystycznego – wszelkie formalności realizowane są online, mamy polisę „od zaraz”, Assistance samochodowy i inne korzyści. Wyjeżdżając troszczymy się także o bezpieczeństwo pozostawionego mienia, a zatem interesujące będą ubezpieczenia nieruchomości.

Wszelkie znaki na ziemi i niebie, a także badania i raporty (np. TNS Polska) wskazują, iż coraz częściej korzystamy z kantorów internetowych. Wymiany walut dokonuje ponad 40% Polaków powyżej 15 roku życia. Wiek użytkowników wskazuje na to, że większość z nich będzie to robić przez internet. Szczególnie, że jest to opcja korzystna finansowo, wygodna, oszczędza czas i gwarantuje szeroko rozumiane bezpieczeństwo. A czegóż więcej chcemy podczas egzotycznej wycieczki, urlopu we Włoszech czy wymarzonego wyjazdu do Paryża?