Już od kilku lat można zaobserwować stopniowe zrywanie z tradycją w zakresie wręczania kwiatów młodej parze. Zamiast świeżo ściętych kwiatów można podarować zdrapki, kupon totolotka, pieniądze na schronisko dla zwierząt, maskotki dla dzieci z domu dziecka, książki oraz alkohol (w tym przede wszystkim wino). Ciekawą opcją jest również podarowanie vouchera na romantyczną kolację we dwoje, spektakl teatralny lub klasyczny masaż relaksacyjny. Bardzo często przyszła Para Młoda, wręczając gościom zaproszenia ślubne, wskazuje, że zamiast kwiatów woleliby dostać inny upominek, np. książkę z osobistą dedykacją lub butelkę wina.

Voucher na romantyczną kolację we dwoje

Oryginalne prezenty ślubne zostaną na długo zapisane w pamięci Pary Młodej. Jedną z propozycji takiego upominku jest voucher na romantyczną kolację we dwoje, który zazwyczaj ważny jest przez 12 miesięcy. W zależności od preferencji kulinarnych osób obdarowywanych można wykupić kupon podarunkowy na romantyczną kolację w restauracji tajskiej, włoskiej, meksykańskiej oraz hiszpańskiej. Ciekawą opcją jest również wybór vouchera na sushi. W ramach upominku świeżo upieczone małżeństwo będzie mogło zamówić dowolne dania z menu w określonej cenie.

Bilety do teatru dla dwojga

Innym pomysłem na oryginalny prezent dla Pary Młodej zamiast kwiatów jest kupon podarunkowy na spektakl teatralny. Taki voucher ważny jest przez 12 miesięcy od zakupu. Kupon podarunkowy zazwyczaj obejmuje konkretną placówkę teatralną, ale Państwo Młodzi sami mogą sobie wybrać spektakl teatralny, który chcieliby obejrzeć. Cena takiego upominku uzależniona jest przede wszystkim od Teatru – waha się ona od 100 do 250 zł. Prezent w postaci biletów do teatru dla dwojga jest dobrą propozycją dla osób, które lubią taką formę rozrywki.

Klasyczny masaż relaksacyjny na prezent

Nietuzinkową propozycją na prezent dla Pary Młodej zamiast kwiatów jest kupon podarunkowy na klasyczny masaż relaksacyjny. Podobnie, jak inne vouchery, jest on ważny przez 12 miesięcy od momentu zakupu. Czas trwania masażu wynosi godzinę, zazwyczaj odbywa się on na terenie ośrodku typu SPA. Prezent ten sprawdzi się dobrze dla osób, które potrzebują relaksu, ponieważ mają np. stresującą pracę. Ponadto relaksacyjny masaż dla dwojga pozwoli na pogłębienie więzi pomiędzy nowożeńcami.