Wybierasz się na urlop nad jezioro? Możesz być pewien, że nie uda Ci się uniknąć natrętnych owadów, od których aż roi się w takich miejscach, szczególnie gdy miejscem naszego noclegu są namioty lub domki kempingowe. Czasami żadne ochrony przeciw komarom nie działają, dlatego warto sięgnąć po bardziej radykalne rozwiązania. Zamontuj w oknie domku kempingowego moskitiery na wymiar i zapewnij sobie spokojną noc, wolną od komarów i innych owadów.

Jak działa moskitiera?

Moskitiery to bardzo łatwy sposób, dzięki któremu można uniknąć obecności niechcianych owadów w domu i nie tylko. Rozciągnięta w oknie siatka skutecznie zatrzymuje wszystkie owady, które chcą przedostać się do pomieszczenia. Każdy z nas wie, że wabikiem na komary jest światło. Mając zamontowaną moskitierę w oknie możemy bez obaw zaświecić światło i nie przejmować się, że jakikolwiek spragniony naszej krwi komar przedostanie się do wnętrza, gdyż tak się nie stanie.

Jaką moskitierę wybrać?

Wybór na rynku jest naprawdę spory, dlatego nie ma się czemu dziwić, że niektórzy nie wiedzą, jaki rodzaj moskitiery kupić. Znaleźć można siatki w rolkach i gotowe moskitiery do okien lub drzwi, które są dopasowane do wymiaru otworu. Koniecznie zwróć uwagę na wymiary, jakimi cechuje się wybrana przez Ciebie moskitiera, by po jej zakupie nie okazało się, że jest nieodpowiednia. O ile jest za duża, to w przypadku moskitier z rolki będzie można je indywidualnie przyciąć do wymiarów okna. W momencie, gdy będzie za mała już nic się nie będzie dało z tym zrobić. Zanim wybierzesz się na zakupy zmierz dokładnie wysokość i szerokość swojego okna. Weź pod uwagę, że moskitierę trzeba będzie zamontować, dlatego nie powinna być ona idealnie na wymiar tylko ciut większa.

Skuteczna ochrona przed komarami

Czasami moskitiera może nie wystarczyć, bo natrętne owady będą wlatywać do wnętrza w momencie, gdy otwieramy i zamykamy drzwi, nawet gdy robimy to bardzo szybko. Warto dodatkowo zaopatrzyć się w preparaty odstraszające owady, dezodoranty i opaski, dzięki którym zagwarantujemy sobie spokojny sen. Zadbaj o to zanim wyjedziesz na wakacje, bo potem może okazać się, że nie będziesz miał gdzie kupić wymienionych wyżej akcesoriów. Możesz być pewien, że odpowiednie przygotowanie do ataku komarów uczyni Twój urlop bardziej udanym, gdyż nie będziesz musiał co chwile się drapać i denerwować.