Wybierając się na lotnisko samochodem z zamiarem pozostawienia go na przylotniskowym parkingu, najlepiej miejsce zarezerwować wcześniej, by uniknąć przykrych niespodzianek. Jak wybrać parking przy lotnisku? Czym się przy tym kierować?

Co warto wziąć pod uwagę wybierając parking przy lotnisku?

Koszt pozostawienia auta na parkingu przy lotnisku

To podstawowa rzecz, którą powinno się wziąć pod uwagę, bo ceny mogą być naprawdę różne. Warto sprawdzić oraz zarezerwować wybrany parking, by mieć gwarancję ustalonej ceny i pewność tego, że na parkingu będzie miejsce.

Bezpieczeństwo

Pozostawiając auto na kilka dni zależy nam na jego bezpieczeństwie. I to zarówno w kontekście zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą, jak i tym, by nie zostało zarysowane czy zniszczone. Czy parking przy lotnisku jest ogrodzony, monitorowany i odpowiednio zabezpieczony? Czy posiada ubezpieczenie? Nie warto wybierać parkingów, które nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń bądź ubezpieczenia. Nawet jeśli byłyby tańsze. Jeśli dobrze się poszuka, to z łatwością można znaleźć parking bezpieczny i tani.

Jakość nawierzchni

Element, na który niewielu kierowców zwraca uwagę, a nad którym warto się zastanowić. Parkingi przy lotniskach nierzadko wyglądają tak, jakby ktoś niedawno postawił ogrodzenie wokół łąki i nazwał ten obszar parkingiem. Parkowanie w takim miejscu nie jest najszczęśliwszym wyborem. Odprysk kamienia spod koła przejeżdżającego samochodu może na trwałe wgnieść bądź zarysować lakier. Lepiej zatem wybierać parkingi z utwardzoną nawierzchnią.

Opinie na temat parkingów przylotniskowych

Większość parkingów przy lotniskach ma swoje strony internetowe, a dla zbudowania wiarygodności również profile na Facebook, Google+ czy w innych mediach społecznościowych. Warto, jeszcze przed podjęciem decyzji  o tym, który parking przy lotnisku zarezerwować, sprawdzić, co napisali o nim użytkownicy. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że częściej w Polsce dzielimy się negatywną opinią niż pozytywną, ale parking, który cieszy się uznaniem i renomą na pewno będzie miał wiele pozytywnych opinii. Tych, z których wynika, że z parkowaniem, obsługą bądź jakością obsługi są kłopoty, lepiej unikać.

Co przy wyborze parkingu przy lotnisku ma małe znaczenie?

Jest to odległość parkingu od lotniska. W teorii wydawałoby się to istotne, ale w praktyce znaczenie ma to jedynie wtedy, kiedy rozważamy parking tuż przy terminalu. A takich, przy lotniskach nie ma aż tak wiele. Najbliżej położone parkingi należą do lotniska i ich ceny są od kilkunastu do kilkudziesięciu procent wyższe. Zdecydowana większość pozostałych parkingów położona jest w odległości kilkuset metrów do 2-3 km od samego terminalu, zatem dojazd na lotnisko odbywa się za pomocą transferu oferowanego przez parking. Jedyne na co warto zwrócić uwagę to fakt, czy transfer ten jest bezpłatny.