Lubimy restauracje, lubimy kiedy ktoś przygotowuje dla nas pyszne jedzenie, a my mamy te przyjemność delektować się jego smakiem bez długotrwałych przygotowań i sterty naczyń do mycia.

Restauracja to idealne miejsce na pierwszą rankę, spotkanie rodzinne, biznesowe i szybki obiad na mieście. Polacy coraz częściej korzystają z tego typu usług gastronomicznych. Jednak czy wiemy, jakie restauracje odwiedzają najchętniej?

Kuchnia Polska

To właśnie rodzima gastronomia wciąż cieszy się naszym największym uznaniem. Pyszna kaczka z jabłkami, schabowy z kapustką, czy kluski leniwe, to właśnie te dania najczęściej zaspakajają nasze gusta. W końcu kuchnia polska jest nie tylko pyszna, ale również zdrowa i stosunkowo tania. Oczywiście ceny często uzależnione są od miejsca, w którym decydujemy się zjeść obiad. Niemniej jednak, na standardowy polski obiad możemy wdać od kilku złotych w barze mlecznym do kilkudziesięciu w najmodniejszej warszawskiej restauracji, dlatego też kuchnia polska jest popularna zarówno wśród liczących każdą złotówkę studentów, jak i biznesmenów ceniących sobie rodzimą tradycję.

Kuchnia Włoska

Pizze lubią chyba wszyscy, podobnie z resztą, jak wszelkiego rodzaju makarony i kremowe zupy pomidorowe z dodatkiem bazylii. Okazuje się, że Polacy kochają włoską kuchnie prawie tak samo jak polską, dlatego to właśnie lokale oferujące powyższe dania zajmują drugie miejsce wśród tych najczęściej odwiedzanych. Potrawy serwowane w włoskich kuchniach potrafią nas nasycić, a przy tym nie odchudzają znacząco naszego portfela. Przysmaki takie, jak pizza są również jednymi z najczęściej zamawianych dań „na wynos”.

Kuchnia Amerykańska

Frytki i hamburger, kiedyś kojarzyły się nam z budkami przy dworcach i niewielkim wydatkiem. Dzisiaj jednak kuchnia amerykańska przeżywa swój renesans, a modne restauracje serwujące wyszukane burgery, wyrastają w centrach naszych miast, jak grzyby po deszczu. Z usług niniejszych lokali najczęściej korzysta młodzież. Jednak starsi amatorzy szybkiej kuchni, również nie powinni stronić od tego typu miejsc i zobaczyć, czym różni się przydrożny burger za 6 zł, od tego przygotowywanego z dobrej jakości mięsa smażonego na prawdziwym ogniu z dodatkiem świeżych warzyw i oryginalnych sosów.