Majorka jest częstym kierunkiem wyjazdów turystycznych Polaków. Zapewnia turystom wszystko, czego oczekują od swojego urlopu: błogi wypoczynek na plaży, piękną pogodę i zróżnicowane atrakcje.

Idealne miejsce na wakacje

Oferty Majorka last minute w biurach podróży zwykle rozchodzą się bardzo szybko, czego uzasadnieniem jest to, że wyspa ta oferuje wszystko, cokolwiek turysta mógłby sobie życzyć. Cudowna pogoda, piękne miasta, egzotyczny klimat i atmosfera nieustającej fiesty – tak można w skrócie określić Majorkę.

Palma de Mallorca – stolica i port

Stolicą Majorki jest Palma de Mallorca, gdzie większość podróżnych rozpoczyna swoje wakacje na wyspie, ponieważ znajduje się tu międzynarodowe lotnisko. Poza tym Palma de Mallorca to jeden z najważniejszych portów na Morzu Śródziemnym. Miasto ma typowo śródziemnomorski charakter. Uroku dodają mu wąskie uliczki, wiodące pośród zabytkowych budynków. W Palmie de Mallorca warto zobaczyć wizytówkę miasta, którą jest gotycka katedra La Seu, która góruje nad miastem. Jej budowę rozpoczęto już w 1230 roku i budowano przez kolejne 400 lat. Katedra sąsiaduje z dawną siedzibą władców mauretańskich, a później królów Majorki – Palau de Almudaina.

Malownicze miasteczko Valldeossa

W odległości zaledwie 17 km od stolicy Balearów znajduje się niewielka hiszpańska miejscowość Valldemossa, położona u podnóża wzniesienia Serra de Tramuntana. W mieście tym spędził sporo czasu Fryderyk Chopin wraz z francuską pisarką George Sand. Miasteczko charakteryzuje się piękną, stromą zabudową, wąskimi uliczkami i kamiennymi domami, które sprawiają wrażenie, jakby były przyklejone do górskiego zbocza.

Wrota do raju

W zatoce Sa Calobra znajduje się niewielka, piękna plaża oraz wykute w skale tunele, które prowadzą do wrót raju. To potężne skały, między którymi widać błękit  nieba i turkusową wodę morza. Zachwyca także wąwóz Torrent de Pareis.

Dla kontrastu do „wrót raju” warto wspomnieć o Smoczych Jaskiniach w Porto Cristo na wschodnim wybrzeżu Majorki. Kompleks jaskiń Coves del Drac zachwyca wszystkich miłośników przyrody. Są pełne stalaktytów i stalagmitów.

Piękne plaże

Dla wszystkich miłośników plażowania i uprawiania sportów wodnych Majorka wydaje się prawdziwym rajem. Wyspa słynie z długich, piaszczystych plaż, które w sezonie wypełniają się urlopowiczami. Są tu także jednak mniejsze, kamieniste plaże w zatokach, które mają swój niepowtarzalny urok. Za najpiękniejszą plażę Majorki uważana jest plaża Es Trenc, ciągnąca się przez 4 km. Znajduje się w niewielkiej odległości od kurortów Platija de Palma oraz Arenal. Opracowane dzięki przewodnikowi https://www.wycieczka.pl/przewodnik/hiszpania/regiony-hiszpanii/majorka.html