Seszele przede wszystkim kojarzą się ze wspaniałymi plażami, wielkimi palmami i głębokim relaksem. Są synonimem wakacji idealnych, pełnych pięknych widoków i kąpieli w przejrzystych wodach Oceany Indyjskiego. Takie myślenie jest jak najbardziej właściwe, a wczasy na Seszelach są synonimem luksusu. Tam po prostu nie można źle się bawić! Co jeszcze warto wiedzieć o tym wyspiarskim państwie?

Garść ważnych informacji

Seszele znajdują się w odległości aż 1600 km od wybrzeży Aryki. Sąsiadują między innymi z Mauritiusem i Malediwami. Obecność w tak znakomitym towarzystwie musi zwiastować coś dobrego… Seszele składają się tak naprawdę z aż 115 wysepek, z czego zamieszkałe są jedynie 33 z nich. Stolica kraju (Victoria) znajduje się na największej wyspie o nazwie Mahe, która ma zaledwie 140 kilometrów kwadratowych. Kraj leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego, a przez cały rok panuje tam przyjemna temperatura w wysokości 25-30 stopni. Występują tam pory deszczowe i silniejsze wiatry, jednak nie są one na tyle uciążliwe, by zepsuć wakacyjny wyjazd. Taki klimat sprzyja pięknym widokom, a wyspy słyną z bujnej roślinności i pięknych lasów tropikalnych.

Coś miłego dla oka

Egzotyczne wyprawy Seszele przyciągają nie tylko wspaniałą pogodą. To przede wszystkim nieziemskie krajobrazy kuszą przyjezdnych z całego świata. Śnieżno biały piasek, lazurowa woda, malownicze skały wulkaniczne rozsiane wzdłuż linii brzegowej przyciągają bardzo często zakochanych. To idealny pomysł na podróż poślubną. To także kierunek ukochany przez sławnych ludzi, których można czasem spotkać na promenadach i plażach. Wczasy na Seszelach nie są tylko i wyłącznie zarezerwowane dla tych najbardziej zamożnych. Wycieczki zorganizowane mają zróżnicowany program, sprawiając, że Seszele stają się dostępne dla coraz szerszej grupy podróżników.

Wycieczka idealna?

Seszele to piękne krajobrazy, ale także wiele atrakcji, dobra lokalna kuchnia, doskonałe hotele, przyjaźni ludzie. Takie wczasy po prostu nie mogą się nie udać, a każdy znajdzie tam coś dla siebie.