Jak przeżyć niezapomniany city break

Marzysz o zagranicznym wyjeździe gdzieś blisko albo gdziekolwiek? Jeśli nie dysponujesz dużą ilością czasu i pieniędzy, to city break będzie dla Ciebie idealną opcją. Nie rezygnuj ze swoich marzeń! Okazuje się, że zwiedzanie świata może być łatwe i przystępne cenowo. Nie trzeba wcale wykupywać ekskluzywnych wczasów z biura podróży. Wiele wyjazdów można zaplanować samodzielnie lub z niewielką pomocą specjalistów od organizacji krótkich wypadów do europejskich stolic. Przekonaj się, że i Ty możesz pojechać na wymarzone wakacje do Paryża, Londynu czy Amsterdamu.

Czym jest city break

Z języka angielskiego termin ten oznacza dosłownie „przerwę w mieście”. Mowa tutaj oczywiście o nieco dłuższej przerwie od pracy i obowiązków, czas na relaks i oderwanie od codzienności. Popularny city break to tak naprawdę krótki, często spontaniczny wyjazd, ze znajomymi lub rodziną, najczęściej do dużego miasta.

Na tego typu wyjazd można wybrać się samochodem lub polecieć tanimi liniami lotniczymi, których oferta i siatka połączeń jest ostatnio bardzo bogata i przystępna cenowo. Po co wybrać się na taki krótki wypad do innego miasta? Najważniejsze jest to, żeby w jak najkrótszym czasie zobaczyć jak najwięcej atrakcji i dodatkowo nie wydać na to zbyt wiele pieniędzy.

Jak zaplanować city break

Organizację własnego city breaka najlepiej będzie zacząć albo od znalezienia interesującego miejsca na mapie Europy albo od wyszukania taniego połączenia lotniczego do dowolnego miasta, innego niż nasze miejsce zamieszkania.

Tak naprawdę, kluczowe w planowaniu krótkiego wakacyjnego wyjazdu do jednej z europejskich stolic jest znalezienie bezpośredniego połączenia (najlepiej samolotem) w dobrej cenie. A możliwości jest sporo! Przeglądając na bieżąco kalendarze cen lotów popularnych tanich linii lotniczych, można znaleźć bardzo tanie bilety do wybranych miejsc. Przykładowo, za lot w lutym z Berlia-Schönefeld do Faro w słonecznej Portugalii można zapłacić jedynie 72 zł w jedną stronę. Prawda, że warto?

Co zrobić żeby wyjazd był idealny?

Po pierwsze znajdź odpowiedni termin, najlepiej podczas długiego weekendu. Czasem wystarczy wziąć zaledwie jeden dzień urlopu, aby cieszyć się wystarczającą ilością czasu na swobodny wyjazd do innego kraju. Po drugie, z odpowiednim wyprzedzeniem kup bilety lotnicze. Im szybciej się zdecydujesz, tym taniej je kupisz i ostatecznie wydasz możliwie najmniej pieniędzy na samą podróż. Po trzecie, zapakuj się tylko w bagaż podręczny, żeby nie płacić więcej za dodatkowe torby i mieć komfort podróżowania z małą walizką. Na kilkudniowy wypad torba podręczna sprawdzi się idealnie. Po czwarte, zawczasu zaplanuj nocleg, najlepiej korzystając z poleceń znajomych lub miejsc o dobrych opiniach na popularnych stronach oferujących zakwaterowanie online.

Dokąd najlepiej udać się na city break

Wybór miejsca na wymarzone wakacje dla każdego będzie inny. I nie ma się co sprzeczać, każdy ma swój gust, a o gustach się przeważnie nie dyskutuje. Jeśli interesuje Cię zwiedzanie zabytków i muzeów, wybierz Drezno lub Paryż. Jeśli chcesz powygrzewać się na słońcu – wybierz Barcelonę, Tel-Awiw lub Maroko. Jeśli natomiast marzysz o wyprawie w nieznane do Skandynawii lub Szkocji wybierz Sztokholm, Kopenhagę, Tromso lub Edynburg. A to tylko wierzchołek spośród wszystkich możliwości, które oferują nam przewoźnicy tacy jak Wizzair oraz Ryanair.  

Jeśli zainteresował Cię temat taniego podróżowania w taki sposób, to koniecznie zapoznaj się ze stroną: matimpex.pl. Matimpex oferuje pomoc w zaplanowaniu wymarzonego city breaka i dba o to, żeby podczas krótkiego pobytu w danym mieście zobaczyć najważniejsze zabytki i miejsca.