Folia 3M i auto ma ochronę i może wyglądać zupełnie inaczej

Jeżeli chcesz zabezpieczyć lakier swojego auta przed matowieniem i mechanicznymi uszkodzeniami lub w znacznie tańszy sposób niż lakierowanie zmienić kolor samochodu, to idealnym rozwiązanie jest folia 3M.

Ma ona swój własny klej i można ją nałożyć praktycznie na każdy element nadwozia i wnętrza. Choć jej grubość wynosi tylko do 100 mikronów, to stanowi wystarczającą ochronę przed słońcem, zarysowaniami i odpryskami lakieru spowodowanymi na przykład uderzeniami kamieni w karoserię.

Bezbarwna do ochrony

Gdy chce się tylko ochronić lakier auta, to wystarczy zastosować folię bezbarwną. Gdy natomiast zamierza się zmienić kolor samochodu na nowy lub w inny sposób nadać mu unikalny charakter, to również nie będzie z tym problemu. Producenci folii 3M oferują bogatą paletę barw. Do najpopularniejszych kolorów należą obecnie: czarny mat, czarny połysk, biel i imitacja faktury karbonu. Ale oczywiście auto nie musi być pokryte tylko jednym kolorem folii. Można stosować różne i tworzyć z folii dowolne wzory. Folia pozwala również na nanoszenie reklam na auta praktycznie o nieograniczonym wzorach.

Oklejenie samochodu folią 3M jest procesem w pełni odwracalnym, czyli oznacza to, że można ją w każdym momencie zdjąć z auta, nie niszcząc lakieru. Ta cecha folii przyda się na pewno tym, którzy lubią tuningować wizualnie swoje samochody. Ponieważ gdy jeden kolor lub wzór się znudzi można zastosować kolejny lub wrócić do koloru fabrycznego.

10 lat użytkowania

Ceny folii przede wszystkim zależą od ich koloru oraz marki. Specjaliści radzą, aby nie wybierać tych najtańszych, ponieważ folie z wyższej półki gwarantują nawet 10 lat bezproblemowego użytkowania.

Praktycznie jedyną niedogodnością związana z foliami 3M jest ich montaż. Dla kogoś kto nie ma w tym doświadczenia i niezbędnej do takie pacy cierpliwości, oklejenie auta może być kłopotem. Gdy ktoś chce to zrobić samemu, to lepiej niech wybierze folie oparte na kleju mikrokanalikowym, ponieważ one znacznie łatwiej się modelują i naklejają. Można tez pomyśleć o skorzystaniu z usług wyspecjalizowanych firm, ale im trzeba niestety za taką modyfikację naszego auta zapłacić.