Hotele w zamku na Dolnym Śląsku. Perła rewitalizacji

Rewitalizacja zamków na obiekty publiczne typu hotel i SPA jest nie tylko trendem zauważalnym na przestrzeni tej dekady. Ideą rekonstrukcji takich wnętrz jest przywrócenie dawnego klimatu i nowego życia.

Dzięki otrzymanym dofinansowaniom budynek dawnego zamku może na nowo powitać przybywających do niego gości, a odwiedzający go mają możliwość doświadczenia noclegu w wyjątkowym miejscu. Uroczysko 7 Stawów jest przykładem hotelu, którego historia sięga XVI wieku. Warto poznać jego historię oraz to, co wyróżnia go na tle innych ośrodków wypoczynkowych.

Historia

Hotel Uroczysko 7 Stawów położony w Goli Dzierżoniowskiej jest uznawany za doskonały przykład renesansu na terenach Polski. Początek jego budowy określa się na rok 1580. Wyróżnia go zdobiona elewacja, rzeźby, wydatne gzymsy i historyczny portal bramy wjazdowej. Prace rewitalizacyjne, mające na celu przywrócenie mu świetności, rozpoczęły się w 2000 roku. W ich trakcie zachowany został historyczny układ, który dzisiaj pełni funkcję hotelu i SPA. Zespół Uroczyska 7 Stawów wyróżnia niezwykła staranność i utrzymanie oryginalnej bryły według historycznych przekazów. W ten sposób goście mogą spędzić czas w luksusowym obiekcie i doświadczyć wpływów tradycji.

Hotel

Pokoje hotelowe w Uroczysku 7 Stawów mieszczą się w historycznych, odbudowanych budynkach z XVI wieku. Przebywający w nim goście mogą podziwiać piękny widok na okolicę. Ponadto do dyspozycji pozostaje własny taras z jacuzzi i stylowe, przestronne wnętrza w apartamentach. Każdy pokój został przygotowany z niezwykłą starannością, tak aby dogodzić nawet najbardziej wymagającym gościom. Jest to połączenie komfortu i zabytkowej przestrzeni.

SPA & Wellness

W zrewitalizowanym hotelu Uroczysko 7 Stawów goście mają możliwość skorzystania z zabiegów SPA. Do dyspozycji jest studio czterech gabinetów, specjalna strefa VIP, sauna fińska, parowa i wellness bar. SPA jest certyfikowane przez markę L’Occitane, której kosmetyków używa się w trakcie zabiegów. Umieszczenie strefy komfortu w zabytkowym zamku, sprawia, że znajdujący się w niej goście mają możliwość poczuć się luksusowo. Oryginalne wnętrza i zachowany klimat XVI-wiecznego zamku dodaje SPA niepowtarzalnego uroku.

Rewitalizacja zamków, takich jak Uroczysko 7 Stawów, pozwala zachować tradycję i ducha ubiegłych czasów. Przywrócenie zabytkowym budowlom życia sprawia, że mają one szansę na pozostanie wciąż żywymi dla kolejnych pokoleń.