Co warto zwiedzić w Londynie?

Anglia to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Europie. Wycieczka do Londynu może okazać się świetnym pomysłem dla osób, które szukają miejsca na dłuższy urlop, ale także dla tych, którzy planują wyjazd weekendowy. 

Jeśli zastanawiasz się, co możesz ciekawego znaleźć w Londynie, przychodzimy z pomocą i przedstawiamy 10 miejsc, które musisz koniecznie zobaczyć!

1.Tower Bridge

Tower Bridge to jeden z najpopularniejszych mostów na świecie. Jest główną ulicą Londynu na skrzyżowaniu z rzeką Tamizą. Został zbudowany w 1894 roku w stylu i stanowi jedną z największych londyńskich atrakcji. Przez Tower Bridge mogą przepływać statki, gdyż jest mostem zwodzonym.

  1. London Eye

Największe na świecie koło obserwacyjne jest miejscem, z którego można podziwiać Londyn. Znajduje się ono w dzielnicy Lambeth, na południowym brzegu Tamizy. 

  1. Tower of London

Tower of London jest budowlą obronną i pałacową monarchów Anglii. Budynek ten był kiedyś więzieniem, a także fortecą i pałacem, a nawet zoo. Przechowywane są tam zbroje, broń, klejnoty, a nawet korona brytyjska i insygnia koronacyjne. Symbolem Tower of London są kruki.

  1. Pałac Buckingham 

Wycieczka do Londynu to również idealna okazja, aby zobaczyć ten zabytek. Pałac Buckingham stanowi oficjalną rezydencję brytyjskich monarchów. Jest największym na świecie pałacem królewskim, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję. Jest też miejscem, w którym odbywają się uroczystości państwowe oraz spotkania najważniejszych osób w państwie. Od kwietnia do lipca odbywają się codziennie uroczyste zmiany warty, które warto zobaczyć. W sierpniu i wrześniu, podczas gdy królowa przebywa na wakacjach, można również podziwiać apartamenty Buckingham. 

  1. Big Ben 

Nazwy Big Ben używa się w odniesieniu zarówno do dzwonu oraz zegara samej wieży. Jest on jednym z symboli Londynu. Zegar umieszczony wewnątrz neogotyckiej wieży waży 13 ton. Wieża zegarowa wygląda niesamowicie wieczorem, gdy wszystkie cztery tarcze zegara są podświetlone. 

  1. Gmach Parlamentu

Wycieczka do Londynu nie może się odbyć bez wizyty w Gmachu Parlamentu. Pałac Westminsterski jest miejscem spotkań obu izb parlamentu. Najstarsza, istniejąca do dziś część pałacu, powstała w XI wieku. Pałac posiada ponad 1000 pokoi, z których najważniejszymi są sale Izby Lordów i Izby Gmin. Jedną z części Pałacu Westminsterskiego jest właśnie Big Ben.

  1. British Museum

Muzeum Brytyjskie jest jednym z największych na świecie muzeów historii starożytnej. Powstało z inicjatywy sir Hansa Sloane’a, który chciał zabezpieczyć swoją kolekcję literatury i dzieł sztuki. Teraz Muzeum gromadzi w swoich zbiorach dzieła z całego świata, od czasów prehistorycznych do współczesnych.

  1. Madame Tussauds

Założone w 1835 roku, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds jest jednym z najbardziej znanych na świecie. Znajdują się w nim sylwetki sławnych ludzi muzyki, filmu, polityki, wykonane z wosku. Możemy znaleźć tu figury m.in. Marilyn Monroe, Michaela Jacksona, Beyonce, Elvisa Presleya czy Królowej Elżbiety.

  1. Piccadilly Circus

Piccadilly Circus jest placem i skrzyżowaniem, położonym w samym centrum Londynu, w sercu teatralnego rewiru West End. Powstał na połączeniu pięciu głównych ulic miasta. Pośrodku stoi fontanna z pomnikiem Erosa. Obecnie jest miejscem spotkań Londyńczyków.

  1. Tate Modern

Tate Modern to muzeum sztuki nowoczesnej. Porównywane jest często z Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Budynek muzeum stanowił kiedyś główną halę elektrowni. Założone zostało w 2000 roku i od tego czasu, miliony turystów odwiedzają to miejsce w Londynie.

Jeśli szukasz ciekawych wycieczek do Londynu, sprawdź ofertę matimpex.pl. Znajdziesz tu kilkudniowe wycieczki city break, dzięki którym spędzisz fantastyczny czas w pięknym mieście.