Noc sylwestrowa to z pewnością ważna chwila dla wielu osób. To przecież wtedy zamykamy stary rok i rozpoczynamy nowy etap w swoim życiu, dlatego chcemy spędzić ten czas w gronie bliskich nam osób, którymi z pewnością są nasi przyjaciele. Pojawia się jednak dylemat dotyczący tego, w jaki sposób spędzić takiego Sylwestra, tak by zadowolić wszystkich jego uczestników. Być może nie jest to najłatwiejsze, ale warto dowiedzieć się jakie mamy opcje, aby wspólnie wybrać tą najlepszą. Oto kilka propozycji.

Europejskie stolice

Może wydawać się, że wycieczki zorganizowane przez biura podróży są nie tylko kosztowne, ale dodatkowo po prostu nudne. Nie musi tak jednak być, gdyż przeglądając oferty na ten okres roku, bez problemu można znaleźć propozycje wyjazdów zagranicznych na 2-3 dni, które wcale nie zrujnują naszego budżetu. Ich celem są zazwyczaj europejskie stolice, które nie znajdują się zbyt daleko od granic naszego kraju. Bardzo popularna jest chociażby Praga, ale również Berlin czy Budapeszt.

A co dostajemy w ramach takiej wycieczki? Rzecz jasna jest to przede wszystkim przejazd, zwykle wygodnym autokarem, ale w cenie znajduje się także zwiedzanie miasta, do którego się udajemy wraz z przewodnikiem. Oczywiście noc sylwestrowa musi być huczna, dlatego w zależności od oferty możemy spędzić ją na imprezach organizowanych przez miasta, lub też w hotelu czy też restauracji. Taka wyprawa to z pewnością znakomita rozrywka zarówno dla mniejszej, jak i dla większej grupy przyjaciół. Tym bardziej, że w trakcie wycieczki można poznać jeszcze więcej ciekawych osób.

Wyjazd do ciepłych krajów

Nieco droższą formą spędzenia Sylwestra jest natomiast wyjazd do ciepłych krajów. Bez wątpienia jest to niezwykle kusząca propozycja, zwłaszcza zimą, kiedy w naszym kraju zwykle panują duże mrozy i wszystko jest pokryte śniegiem. Szarość dnia codziennego, z chęcią zamieniamy wówczas na słoneczną pogodę oraz piaszczyste plaże. Na szczęście biura podróży są przygotowane na taką ewentualność i już czekają na nas z licznymi ofertami wyjazdów do takich właśnie państw.

A gdzie możemy wyjechać w ramach takiej wycieczki? Tak naprawdę ogranicza nas jedynie budżet. Do najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez polskich turystów należą niezmiennie chociażby Turcja, Egipt czy Tunezja. Nie można się jednak temu dziwić, gdyż przy dobrych cenach, możemy liczyć na gwarancję doskonałej pogody i ciepłe morze. Trudno jest się oprzeć wizji witania Nowego Roku w takich okolicznościach, tym bardziej, że będziemy w takim miejscu w gronie najlepszych przyjaciół. Warto zatem rozważyć również taką możliwość.

Klasyczne polskie góry

Osoby, które lubią spędzać Sylwestra pośród bardziej tradycyjnych krajobrazów, z pewnością chętniej zdecydują się na spędzenie tej wyjątkowej nocy w polskich górach. Nie można zaprzeczyć temu, iż zimą prezentują się one wyjątkowo pięknie, dlatego każdego roku na sylwester w górach decyduje się tysiące turystów, kochających takie zimowe widoki. Gdzie jednak pojechać? Najlepiej w miejsce sprawdzone, które polecają inni turyści. A pośród takich miejsc jest z pewnością Ośrodek Wczasowy Czahówka, który jest położony niedaleko Żywca.

Co może nam zaoferować ten pięknie zlokalizowany ośrodek? Składa się on z dwóch pensjonatów oraz z domków całorocznych, które z pewnością będą doskonałym rozwiązaniem w przypadku grupy przyjaciół. Oczywiście możemy wziąć udział w imprezie sylwestrowej, ale to przecież nie jedyne atrakcje tego miejsca. Każdy z gości może skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, dzięki czemu czas oczekiwania na Nowy Rok można spędzić bardzo aktywnie. Jeśli jednak ktoś woli błogie lenistwo, koniecznie powinien zajrzeć do sauny i jacuzzi, albo oddać się przyjemności jaką jest masaż manualny. Na małej sali znajdują się także: stłó do ping-ponga i piłkarzyki. Na recepcji natomiast bilard, który również jest świetną rozrywką. Na terenie ośrodka znajdziemy także miejsce na grilla, który zwłaszcza w zimie jest nie lada atrakcją. Nie ma sensu zatem czekać – warto zajrzeć na stronę czahowka.pl i sprawdzić jak wygląda to wyjątkowe miejsce.

Impreza zorganizowana

Oczywiście jedną z najbardziej popularnych form spędzania nocy sylwestrowej jest udział w imprezie zorganizowanej. Takiego typy wydarzenia organizują nie tylko hotele czy restauracje, ale również bary oraz kluby, które są zwykle atrakcyjniejsze dla młodych osób. Koszt udziału zależy zwykle od miasta oraz od tego co zostaje wliczone w cenę, a za co musimy płacić osobno. Jeśli jednak wybieramy się w takie miejsce w większym gronie, może być to naprawdę dobre rozwiązanie.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby taką imprezę w Sylwestra zorganizować samodzielnie. Może być to typowa domówka, jeśli tylko mamy na to miejsce oraz pobłażliwych sąsiadów, ale istnieje także możliwość wynajęcia jakiejś sali. Jak wiadomo to też wiąże się z pewnymi kosztami, jednak gdy podzielimy je na większą liczbę osób, może się okazać, iż jest to naprawdę opłacalne. Zwłaszcza jeżeli każdy przygotuje samodzielnie coś do jedzenie oraz przyniesie odpowiednią ilość napoi. Często to właśnie takie przyjęcia pozostają w pamięci najdłużej.