Turyści z Karaibów

Bułgaria przez długie lata była krajem niedocenianym pod względem atrakcyjności dla turystów. Większość preferowała dalsze wojaże, a także bardziej modne regiony, na przykład Egipt czy Hiszpanię. Kiedy jednak odkryto już bułgarskie krajobrazy i mnóstwo pięknych zabytków oraz zaczęto zachwycać się tutejszym klimatem, corocznie wielu miłośników zwiedzania i plażowania stara się jak najszybciej zarezerwować wypoczynek w Bułgarii, a później oddać się mniej lub bardziej aktywnemu… lenistwu.

Wojna kurortów
Jeśli chodzi o zorganizowany wypoczynek, zauważa się wyraźną rywalizację między dwoma znanymi kurortami: Słonecznym Brzegiem i Złotymi Piaskami. Widać ją nawet przy próbie rezerwacji jakiejś ciekawej wycieczki do Bułgarii w biurze podróży. Oba kurorty są zachwalane wszelkimi możliwymi epitetami, a że są wyjątkowo piękne, podjęcie decyzji jest naprawdę trudne. Dokonanie wyboru może polegać na odniesieniu swoich preferencji do walorów oferowanych przez dany region. Można też posiłkować się zdjęciami albo zaufać zdaniu większości (z reguły co sezon można odczuć pewną przewagę zainteresowania w kierunku jednego z kurortów).

Wszędzie jest pięknie
Słoneczny Brzeg to piękny teren z wieloma skąpanymi w słońcu plażami – istny raj dla miłośników leniwego leżakowania i nabywania złotej karnacji. Słoneczny Brzeg to piękny teren z wieloma skąpanymi w słońcu plażami – istny raj dla miłośników leniwego leżakowania i nabywania złotej karnacji. Słoneczny Brzeg to piękny teren z wieloma skąpanymi w słońcu plażami – istny raj dla miłośników leniwego leżakowania i nabywania złotej karnacji. Można się tutaj swobodnie zakwaterować nawet w sezonie, bo liczba hoteli gwarantuje wygodę setkom turystów. Od kilku ostatnich lat to właśnie w tym kurorcie obserwuje się większy ruch turystyczny, więc wzrastają ceny – jeśli chcemy zaoszczędzić, lepiej wybrać się do Złotych Piasków. Charakterystyczną cechą starszego regionu jest plaża usytuowana efektownie w otoczeniu lasów. Tutaj można nie tylko poleniuchować, ale też odwiedzić jakiś rozrywkowy lokal – potańczyć czy poznać nowych ludzi w jednej z wielu dyskotek lub w klimatycznym barze.