Lecimy za półdarmo - dobre oferty lotów

Nie każdy dysponuje dużym budżetem z przeznaczeniem na wakacyjny wypoczynek. Oczywiście, przy braku środków najlepiej jest sobie odpuścić wyjazd i być może zaoszczędzić coś na kolejny rok, ale jeśli komuś bardzo zależy na relaksie jeszcze tego lata, musi poszukać wśród tańszych ofert. Takich na szczęście nie brakuje, w dodatku co roku sytuacja prezentuje się lepiej.

Pozostajemy w kraju
Sposobem na mniejszy wydatek związany z wakacjami jest pozostanie w Polsce – za wyjazd do jednej z atrakcyjnych miejscowości zapłacimy najczęściej dużo mniej, niż za przedostanie się wybranym środkiem lokomocji do jakiegoś zagranicznego kurortu. W Polsce też można super odpocząć i nierzadko będą to lepsze wczasy, niż kolejne odwiedziny Egiptu tylko dlatego, że „znajomi tam jeżdżą”. Jednym z najpopularniejszych wyborów, które nie generują poważnych wydatków, jest wycieczka nad polskie morze. W zależności od naszego miejsca zamieszkania, nad Bałtyk dostaniemy się busem, pociągiem lub nawet samolotem (chociaż tutaj już mamy do czynienia z ceną ok. 200 zł w jedną stronę). Można też rozważyć jazdę własnym autem, ale specjalnie zaplanowaną trasą i/lub w nocy, żeby uniknąć stania w korkach i nadmiernego zużycia paliwa.

Tanio nie znaczy źle
Oprócz kwestii dojazdu, zaoszczędzić można również na zakwaterowaniu. I nie oznacza to wcale, że trzeba od razu wybrać się na wakacje pod namiotem. Bardzo istotny jest czas, w którym chcemy udać się na wczasy, ponieważ tzw. sezon – środek lata oznacza największe zainteresowanie turystów wypoczynkiem i co za tym idzie, ogromny wzrost cen. Pokoje czy też jakieś opcje gastronomiczne będą znacznie tańsze np.. pod koniec sierpnia czy nawet wczesną jesienią, a pogoda może być przecież tak samo dobra. Tańsze zakwaterowanie oferują różnego rodzaju miejsca położone dalej od centrum lub licznych atrakcji, są też mniej narażone na najazd turystów z uwagi na brak bezpośredniego dostępu do morza czy innego ciekawego punktu. Nieraz można również wynająć pokoje u osoby prywatnej, która robi to z czystej przyjemności i chęci poznawania nowych osób – za bezcen czy za drobną pomoc w gospodarstwie.

Tanio za granicą
Organizacja niedrogiego wypoczynku za granicą jest trudniejsza, ale ciągle możliwa. Tutaj trzeba po prostu wypatrywać „okazji” np.. w internecie lub w biurze podróży. Szansa na coś atrakcyjnego w wyjątkowo niskiej cenie nie jest duża, ale istnieje. Ma to jednak pewien haczyk – należy być bardzo ostrożnym, bo często tanie oferty są tworzone przez różnych oszustów i naciągaczy. W efekcie ich podstępu możemy stracić ostatnie pieniądze lub kupić tani bilet, ale na miejscu zastać zupełnie nieludzkie warunki.