Termy w Polsce

Podhale jest regionem słynącym z przepięknych, górskich panoram, oprócz tego jest to miejsce, w którym znajdują się najlepsze termy w Polsce. Kto chociaż raz korzystał z basenów termalnych wie, jak bardzo relaksujące może być przebywanie w gorącej wodzie, która jest bogate w wiele cennych dla zdrowia mikro i makroelementów. Które termy zatem warto odwiedzić?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/atrakcje-podhala/

Termy Bukovina

Termy w Bukowinie Tatrzańskiej są najczęściej odwiedzanymi. Jest to kompleks rekreacyjno-leczniczy , w którym znajdują się nie tylko baseny termalne, ale też saunarium i wiele atrakcji dla dzieci. W termach Bukovina znajduje się również aquapark. Cały kompleks składa się aż z dwunastu basenów, które są różnorodnej głębokości. Znajdziemy basen odpowiedni dla dzieci, jak i dla osoby dorosłej. Dostępne są zbiorniki znajdujące się wewnątrz budynku, jak i takie, które zostały ulokowane na zewnątrz. Bez względu w której części będziemy się znajdować, temperatura wody jest taka sama, wynosi około 37 stopni Celsjusza.

Termy Chochołowskie

Termy Chochołowskie leżą w niedalekiej odległości od Krakowa. Te termy są również popularne, jednak są znacznie nowsze, powstały w 2016 roku. Oferują tak samo atrakcje dla dzieci oraz dla dorosłych. Podczas korzystania z basenów termalnych, mamy możliwość jednoczesnego podziwiania niezwykłych widoków na Tatry. Termy Chochołowskie składają się z części basenowej, saunarium, strefy spa, obszaru usługowego oraz części sportowej. Znajduje się w nim aż trzydzieści basenów oraz bali wodnych, w których znajduje się podgrzewana woda.

Termy Szaflary

Termy Szaflary znajdują się w niedalekiej odległości od Zakopanego. Obiekt oferuje głównie usługi, opierające się na relaksie, pielęgnacji oraz zdrowiu. Może nie jest zbyt duży, ale mimo to chętnie odwiedzany. Znajdują się w nim cztery baseny, które są dość spore. Niektóre z nich mają dodatkowe opcje, takie jak hydromasaż, strumienie, gejzery, czy bicze wodne. Oprócz z basenów, możemy również skorzystać z sali fitness oraz saunarium. Na gości obiektu czeka również rozbudowana strefa spa. Zabiegi w niej wykonywane bazują na naturalnych kosmetykach.

Zobacz też: http://www.innebrzmienia.pl/jakie-atrakcje-czekaja-na-dzieci-podczas-ferii-w-malopolsce/