Ślub, to jeden z najważniejszych dni w życiu, a więc zasługuje na specjalną oprawę. Wybór sukni ślubnej najczęściej jest dużym wydarzeniem i wszędzie możemy poczytać o złotych radach odnośnie kupna sukienki, doboru butów ślubnych czy dodatków.

Jednak niewiele mówi się o stroju Pana Młodego. Najczęściej ograniczamy się do wskazania alternatywny dla garnituru (frak, smoking) nie skupiając się na szczegółach. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka rad, które warto znać wybierając kreację ślubną.

Dodatki

Warto także zastanowić się nad dodatkami do garnituru, tudzież fraku czy smokingu. Detale dopełniają nasz strój i nadają mu charakteru. Klasycznym i eleganckim dodatkiem są spinki do mankietów. W tej kwestii wiele Panów często stawia na nutkę szaleństwa, dobierając spinki do mankietów pod kątem swoich zainteresowań. Nierzadko można zobaczyć spinki w kształcie samochodu, gitary elektrycznej czy postaci z ulubionych bajek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać szykowne spinki, które podkreślą elegancki ubiór. Dobrym pomysłem, jest dobór spinek do koloru sukienki Panny Młodej, o ile decyduje się na inną barwę, niż białą. Podobnie warto spinki dobrać fasonem i kolorem do motywu przewodniego wesela. Rozwiązań jest wiele, a więc bez problemu można stworzyć swój niepowtarzalny styl.

Coraz częściej mężczyźni decydują się zastąpić krawat muszką, która również jest szykowna i elegancka. Muszka najładniej komponuje się z frakiem lub smokingiem. Do gładkiego garnituru można wybrać muszkę lub krawat we wzory lub odwrotnie. Wybierając dodatki zawsze warto wziąć pod uwagę całość kreacji.

Buty ślubne

Według ogólnie panującej zasady buty Pana Młodego powinny być o ton ciemniejsze, niż garnitur. Z kolei do garniturów w odcieniach szarości najlepiej pasują buty brązowe lub czarne. Możemy również zdecydować się na mniej klasyczne kolory np. bordowe, czerwone, które ładnie komponują się z niebieskimi garniturami. Jeżeli już wybieramy wymyślne kolory, dobrze jest dopasować je do koloru sukni Panny Młodej lub motywu przewodniego przyjęcia. Czarny garnitur uchodzi za najbardziej klasyczny i elegancki, ale i w tym przypadku najlepiej sprawdzą się czarne buty ślubne. Łączenie czarnego garnituru z np. brązowym obuwiem sprawi, że będziemy wyglądać nieelegancko. Fason obuwia ślubnego powinien być dopasowany do koloru i fasonu sukni ślubnej Panny Młodej, aby ubiór stanowił spójną całość i harmonię. Wybierając obuwie ślubne nie powinniśmy na nim oszczędzać, ponieważ doskonale widać czy buty są wysokiej jakości, czy też nie. Buty założone do ślubu Pan Młody może wykorzystać na inne, oficjalne przyjęcia, a więc zakup jest inwestycją na lata.

Źródło: Yes I Do – Organizer ślubny