Jakie miejsca warto odwiedzić na Teneryfie?

Podróż na Teneryfę jest gwarancją wielu niezapomnianych wspomnień. Planując podróże warto poznać opinie turystów na temat danych miejsc. Dzięki nim łatwiej jest zaplanować wycieczkę. Warto wybrać jest lokacje, które cieszą się najlepszą opinią. Poniżej umieszczono kilka propozycji.

O czym warto pamiętać?

Teneryfa jest częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich. Warto wspomnieć, że jest to wyspa dość górzysta. Na specjalną uwagę zasługuje również różnorodna flora i fauna. Pogoda w północnej i południowej części wyspy nieco się od siebie różni, więc dobrze jest być na to przygotowanym. Deszcze częściej pojawia się na północnym obszarze. Plusem jest jednak fakt, że spotkamy tam mniejszą liczbę turystów. Z pewnością usatysfakcjonuje to tych, którzy cenią sobie spokój i swobodę. Zdecydowana większość osób wybiera południowe obszary, które są niemal całkowicie bezchmurne.

Osoby, które lubią wysokie temperatury powinny pomyśleć o wyjeździe w czerwcu, lipcu, sierpniu, czy też wrześniu. Nieco chłodniej (poniżej 30 stopni C) jest w październiku i listopadzie. W pozostałych miesiącach nadal panują optymalne temperatury, jednak istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia ulewnych deszczy. Anomalie pogodowe najczęściej występują w grudniu oraz maju.

Co zobaczyć na Teneryfie? Miejsca godne zobaczenia

Przed wyjazdem na Teneryfę warto jest poszukać sprawdzonych informacji na temat atrakcji turystycznych. Dzięki temu maksymalnie wykorzystamy czas spędzony na wyspie.

1. Wulkan Teide

Park Teide to miejsce, które powinien odwiedzić każdy. Znajduje się tutaj świetnie znany wulkan, jednak do zobaczenia jest o wiele więcej miejsc. Należy wspomnieć o malowniczych krajobrazach, które zapierają dech w piersiach. Wiele osób radzi, aby na zwiedzanie parku wygospodarować minimum kilka godzin. Jest on dość rozległy, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie

2. Wioska Masca

Wioska Masca znajduje się w górskim wąwozie. Zgodnie z legendą jest to miejsce, gdzie w przeszłości ukrywali się piraci. To również znakomity punkt startowy do zwiedzania gór Teno. Warto również wspomnieć o wąwozie Barranco de Masca, który jest w niektórych miejscach dość stromy, a zarazem niebezpieczny.

3. Nadmorskie miasteczko Los Gigantes

To prawdziwa gratka dla tych, którzy cenią sobie nieprzeciętne krajobrazy i klimatyczne miejsca. Na plaży możemy spotkać monumentalne klify, które na długo pozostają w pamięci.

4. Miasteczko Icod de los Vinos

Icod de los Vinos zlokalizowane jest w północnej części wyspy. Na specjalną uwagę zasługuje unikatowy pomnik przyrody, czyli największe, a jednocześnie najstarsze smocze drzewo.

5. Muzeum motyli Mariposario del Drago

Muzeum motyli znajduje się w wyżej wspomnianym miasteczku. Możemy tutaj podziwiać wyjątkowe okazy, które podczas zwiedzania fruwają nam nad głowami.