straż miejska

Zarobki osoby pracującej na stanowisku strażnika miejskiego różnią się w zależności od miejsca pracy. Będą one różniły się również poszczególnymi jednostkami w danym dużym mieście. Dzieje się tak, ponieważ szczegółową wysokość zarobków straży miejskiej określa gmina. Ile wynosi mediana zarobków osoby na takim stanowisku oraz jak wyglądają one w zależności od stopnia zawodowego?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-straznik-miejski-zarobki-w-strazy-miejskiej/

Mediana zarobków strażnika miejskiego

W naszym kraju jako strażnik miejski jesteśmy w stanie przeciętnie zarobić około 3350 zł brutto. Jest to mediana, która wynika z wyliczeń, na podstawie których połowa wszystkich osób pracujących na takim stanowisku, zarabia kwoty znajdującej się w przedziale od 2900 zł do 4000 zł brutto. Badania te zostały uwzględnione od zarobków pracowników różnych miast, stanowisk oraz stopni zawodowych. Pozostała połowa pracowników straży miejskiej dzieli się na dwie ćwiartki. Jedna z nich, to szczęśliwcy, którzy mogą pochwalić się zarobkami większymi niż 4000 zł, natomiast druga ćwiartka niestety to osoby, które zarabiają mniej niż 2900 zł. Wszystkie podane wyżej kwoty są to kwoty brutto podawane w rozliczeniu miesięcznym.

Zarobki strażników miejskich na poszczególnych stanowiskach

Stopnie zawodowe mają duży wpływ na to, ile jesteśmy w stanie zarobić jako strażak z miejsc. Zaczynając pracę, jesteśmy na stanowisku aplikanta, który może liczyć pierwszym roku na zarobki około 1512 zł. Nieco lepiej zarobi młodszy strażnik, ponieważ będzie to już wynagrodzenie wynoszącej 1712 zł. Wraz z dłuższym stażem pracy nasz stopień zawodowy wzrasta. Strażnik zarabia już 1806 zł, a jego starszy odpowiednik 1852 zł. Kolejnym stopniem jest już specjalista. Młodszy specjalista zarabia 1912 zł, zwykły 1955 zł, a starszy 1981 zł. Inspektorzy dzielą się na trzy kategorie. Odpowiednio z nich młodszy inspektor zarabia 2020 zł, inspektor 2070 zł, a starszy inspektor 2260 zł. Są również stanowiska, gdzie więcej czasu spędzimy w biurze, niż na patrolu ulic. Nie inaczej wygląda to w przypadku kadry kierowniczej. Kierownik jednostki z kolei może liczyć na wynagrodzenie wynoszące 4840 zł, bez jego zastępca 4520 zł. Kariera w straży miejskiej jest dosyć szeroka oraz daje mam pewne dodatki wynikające z pensji.

Zobacz też: http://www.innebrzmienia.pl/steward-ile-zarabia-zarobki-stewarda/