fit wigilia
fot. pexels.com

Wigilia to czas w roku, w którym biesiadujemy wspólnie z rodziną, bardzo często również jeżdżąc z jednego domu do drugiego, aby odwiedzić swoich najbliższych. Wówczas również spożywamy znacznie więcej posiłków o większej kaloryczności. Chcąc uniknąć efektu przejedzenia i dbając o swoją dietę, możemy tego uniknąć i postawić na fit wigilię.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/fit-wigilia-dieta-a-przygotowanie/

Wigilia

To czas szczególny w roku, w którym spędzamy czas z rodziną przy wspólnym stole, cieszymy się z narodzin Chrystusa oraz możliwości spotkania się z najbliższymi osobami. Nie mniej jednak to również czas, w którym jemy bardzo dużo oraz wysokokalorycznie. Osobom, które są na diecie ni w smak taka okoliczność, gdyż ciężko się powstrzymać od pokus oraz odmówić gospodarzom.

Jednakże, gdy to my przyrządzamy wigilię w domu lub udajemy się w gości, możemy również przygotować kilka potraw, które odchudzimy poprzez zmianę procesu ich przygotowania oraz niektórych składników. Chcesz poznać sprawdzone triki na fit wigilię? Czytaj dalej!

Fit wigilia

Z klasycznych potraw, które podaje się na stół wigilijny możesz spotkać barszcz, zupę rybną, pierogi, kapustę z grzybami, ryby, sałatki, makiełki oraz inne ciężkie desery, takie jak piernik, sernik, makowiec.

Możesz te potrawy przygotować również na swoją wigilię, jednakże chcąc ją trochę mocniej uszczuplić pod względem kalorycznym, zastąp klasyczne składniki. Do sałatki jarzynowej lub śledziowej nie dodawaj majonezu, a zastąp go jogurtem naturalnym. Do kapusty z grzybami dodaj przyprawy o sprawdzonym składzie, a także duś ją a nie zasmażaj.

Zupę rybną podawaj bez dodatku śmietany, a pierogi przygotuj z mąki bezglutenowej, wówczas nie będą tak ciężkie, jak z mąki pszennej. Desery również możesz wykonać przy użyciu mąk bezglutenowych lub lekkich serków. Ryby przygotuj w piekarniku, bez smażenia. Pamiętaj również o umiarze, gdyż kapustne dania są bardzo ciężkie. Pij dużo wody i zadbaj o odrobinę ruchu.

Przeczytaj też: http://www.innebrzmienia.pl/kawa-co-musisz-o-niej-wiedziec/