Czym są rejsy wycieczkowe i jak wziąć w nich udział?

Sama nazwa „rejs wycieczkowy” brzmi lepiej niż tylko zachęcająco. Wycieczki z wykorzystaniem ogromnych statków turystycznych to niesamowite przeżycie. Turyści mają do dyspozycji doskonale wyposażone kabiny, szereg atrakcji na pokładzie, a to przecież tylko ułamek tego, co wyniosą z dobrze zorganizowanego rejsu.

Powiew luksusu
Rejsy tego typu to dość droga, ale kompleksowa opcja wypoczynku. Owszem, na razie nie każdy jeszcze może sobie na coś takiego pozwolić – ceny przerażają zwłaszcza osoby o mniej zasobnych portfelach, ale sytuacja i tak poprawia się. Rejsy zyskują popularność, choć wciąż kojarzą się głównie z luksusowymi wakacjami dla rekinów biznesu. Być może niedługo ich ceny jeszcze zmaleją, zwłaszcza że zauważa się zainteresowanie taką formą podróżowania także w krajach rozwijających się.

Gwarancja zadowolenia na start
Ogromną zaletą wypoczywania w ten sposób jest poruszanie się statkiem, co dla wielu ludzi już stanowi atrakcję samą w sobie. Z pokładu promu świat wygląda zupełnie inaczej, więc nawet znane już miejsca można odkrywać na nowo, tylko jakby „z drugiej strony”. Wybór drogi wodnej znacznie skraca dystanse, dlatego też turyści-uczestnicy rejsów wycieczkowych szybko zwiedzają dużą ilość ciekawych terenów. Podróż stanowi jeden wielki ciąg mniejszych i większych odkryć. Dochodzi do tego ładne, wygodne wyposażenie statku. Jest catering, luksusowe łazienki, muzyka wieczorami, do tego fakt, że z rejsów takich korzysta sama „śmietanka” gwarantuje możliwość zadzierzgnięcia nowych i ciekawych znajomości.

Rejs rejsowi nierówny, bo choć każdy oferuje wiele atrakcji i jest dobrze zorganizowany, turyści mogą wybierać pomiędzy różnymi dostępnymi trasami. Przystanki właściwe dla poszczególnych rejsów to okazja, by np.. pozwiedzać interesujące kogoś obiekty, poznawać kulturę, a nawet uczyć się języka. Liczba takich przystanków ustalana jest na początku, więc jeszcze podczas rezerwacji wycieczki można konkretnie przewidzieć, co będzie się robiło każdego kolejnego dnia podróży.