Yoga i pole dance wdzierają się w nasze serca

Coraz więcej ludzi decyduje się na rozpoczęcie uprawiania aktywności fizycznej. W dzisiejszych czasach, szczególnie w aglomeracjach miejskich jest nieprzebrana wręcz liczba dostępnych zajęć. Fajnie także urozmaicać taki wysiłek decydując się na mniej popularne i wyświechtane opcje. Prawdziwym hitem ostatniego czasu, zwłaszcza wśród kobiet, stały się dyscypliny takie jak yoga czy pole dance.

Yoga szturmem zdobyła miejsce w sercach Polaków. Niezależnie od miejsca zamieszkania jest ona chętnie uprawiana w całym kraju. Dzięki współczesnej technologii trafiła także pod strzechy. Wystarczy jedynie odpalić filmik instruktażowy na youtubie i można zostać prawdziwym znawcą tej dziedziny. Dzięki temu ta dyscyplina przestała być jednie domeną młodych i zamożnych mieszkańców wielkich miast. Jest bardzo wiele rodzajów yogi np. yoga powietrzna, czyli aerial yoga. Do jej uprawiania wykorzystuje się specjalne uprzęże i obręcze zamocowane pod sufitem (aerial hoop i aerial silks do aerial yoga). Akurat tą dziedzinę yogi warto uprawiać pod okiem i nadzorem instruktora, wymaga ona także dużo przestrzeni. Wrażenia jakich dostarcza są jednak niesamowite, prawdziwi zapaleńcy czują wręcz nieważkość.

Pole dance pozwala nabrać niesamowitej pewności siebie, historii szarych myszek, które po zajęciach nabierają śmiałości i stają się asertywne jest bez liku. Jest to dyscyplina bardzo ogólnorozwojowa. Jej uprawianie najlepiej zaczynać pod okiem doświadczonego nauczyciela, w końcu mało kto ma w domu rurę, a na której może ćwiczyć. Nie wymaga ona zakupu specjalistycznego sprzętu, wystarczy koszulka i spodenki pole dance. W dobie internetu nie ma nic prostszego niż znalezienie potrzebnych przedmiotów online, wszystko można kupić nie ruszając się domu lub nie odrywając od ćwiczeń np. na pole dance sklep flyingrose.pl.

Warto zacząć się ruszać, oprócz korzyści czysto zdrowotnych jest także dużo innych. Nic tak nie poprawia samopoczucia jak sumiennie odbyty trening, dzięki któremu można sobie pozwolić również na dodatkową kostkę czekolady.