Po długim i męczącym roku akademickim rzesza studencka, zwykle na ostatnią chwilę, szuka możliwości wypoczynku wakacyjnego. Niestety, marzenia o ekskluzywnych kurortach wypoczynkowych, u większości z nich, niszczy wieczny brak gotówki w budżecie studenckim. A przydałoby się solidnie odpocząć i dobrze zabawić, regenerując siły przed kolejnymi studenckimi wyzwaniami. Jak więc zorganizować udane wakacje niskim kosztem?

Wypoczynek za grosze

Można poopalać się nad naszym polskim morzem, pożeglować na jeziorach lub pospacerować w górach. Będzie to właściwie najtańsza i najbezpieczniejsza opcja. Jedynym problemem jest kapryśna pogoda, która potrafi płatać figle, a nie każdy ma ochotę na wakacje w deszczu, w asyście komarów. Jeżeli pogoda jednak dopisze, to dosłownie każdy region naszego pięknego kraju potrafi zachwycić swymi atrakcjami.

W sytuacji, gdy szukasz taniego i bezpiecznego rozwiązania na urlop wakacyjny, ale masz możliwość wyjazdu z większą grupą znajomych, to w pierwszej kolejności powinieneś rozważyć studenckie biura podróży. Z uwagi na specyficzną klientelę, biura te przygotowują wyjazdy kierując się obniżeniem kosztów i organizacją świetnej zabawy. Jesteś wymęczony i potrzebujesz poleniuchować na plaży w Grecji? A może coś bardziej aktywnego typu narty Austria – Taksidi jako jeden z najpopularniejszych portali organizujących wolny czas dla studentów, zaproponuje wyjazd wakacyjny obfitujący w wiele atrakcji. Oprócz uprawiania sportów zimowych, pod czujnym okiem instruktorów, możemy się doskonale bawić w ramach warsztatów z tańca, masażu, a nawet wizażu.

Zrób to sam!

Nie tylko biura podróży mogą zaoferować ciekawe zagraniczne wakacje – jeżeli masz żyłkę podróżnika to warto spróbować czegoś na własną rękę! Wystarczy samochód lub znajomi, równie głodni przygód i z samochodem. Nieważne czy będziecie nocować pod namiotem czy na kempingach – przy dobrze przemyślanej trasie jeszcze przez wiele lat będziecie wspominać zarówno miejsca jak i ludzi, których poznacie na szlaku podróży. A całkowity koszt takiej przejażdżki ograniczy się do wydatków na paliwo i pożywienie i nawet studencki budżet nie będzie stanowił przeszkody w dobrej zabawie.

Nie masz samochodu, ale za to mnóstwo pozytywnych znajomych? Wybierz się z którymś z nich w podróż autostopem. Autostop to idealna opcją dla studenta. Nie płaci się nic za samą podróż, a za zaoszczędzone pieniądze można świetnie się bawić w zwiedzanych krajach. Oczywiście trzeba pamiętać, że ten rodzaj podróżowania jest dość nieprzewidywalny, ale gdy ma się głowę na karku i dobrego towarzysza podróży, to uda się wam przeżyć pełną ciekawych wydarzeń, spontaniczną wyprawę. Ułatwieniem będzie skorzystanie z couchsurfingu, który daje możliwość rezygnacji z hotelowych noclegów. Istnieje całe mnóstwo portali społecznościowych, gdzie użytkownicy proponują sobie wzajemnie noclegi za darmo (nawet z wyżywieniem). Pozwala to drastycznie obniżyć koszty podróży i jest zdecydowanie bezpieczniejsze aniżeli rozbicie namiotu na nieznanym sobie terenie.

Tanie wakacje? To możliwe!

Wbrew pozorom nie trzeba mieć mnóstwa gotówki, żeby przeżyć wspaniałe wakacje – zwłaszcza, jeśli jest się studentem. Zwiedzanie mniej popularnych (tych mało reklamowanych, a czasem bardziej atrakcyjnych niż te podsuwane nam przez biura podróży) miejsc może być zdecydowanie bardziej fascynujące niż wylądowanie w turystycznej miejscowości zalanej zwiedzającymi, a do tego taka podróż będzie o wiele tańsza! Wystarczą szczere chęci i trochę zmysłu organizacyjnego, by mieć tanie i oryginalne studenckie wakacje.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Taksidi: http://www.taksidi.pl/