termy bukovina

Na pewnym etapie zimy, zwykle w styczniu i lutym, większość z nas odczuwa usilną potrzebę wygrzania zmarzniętego ciała. To uczucie towarzyszy również osobom, które spędzają ferie na stoku i po całym dniu na nartach czy snowboardzie marzą o tym, aby wskoczyć do gorącej wody i spędzić w niej nawet kilka godzin. Masz podobnie? W takim razie skorzystaj z naszej podpowiedzi i szukając miejsca do wygrzania się zimą wybierz się na termy do Bukowiny Tatrzańskiej. Dlaczego warto? Oto kilka przekonujących argumentów.

Naturalnie ciepła woda o wybitnych właściwościach terapeutycznych

Od wielu lat główną atrakcją wspomnianej Bukowiny Tatrzańskiej są Termy BUKOVINA, doskonale oceniany kompleks basenowy zasilany wysokiej jakości wodą termalną. Kąpiele w basenach, w których woda ma temperaturę między 30 a 38 stopni Celsjusza, to doskonały sposób na relaks i lekarstwo na zimową chandrę.

Co więcej, woda termalna wypełniająca baseny Term BUKOVINA charakteryzuje się wysoką mineralizacją, doskonałym składem oraz korzystnym bilansem jonowym, co przekłada się na jej wyjątkowe właściwości terapeutyczne i potencjalne walory lecznicze.

Kąpiele termalne pozwalają się całkowicie odprężyć, a przy tym mogą przynieść liczne korzyści zdrowotne w przypadku m.in.:

  • chorób kobiecych,
  • zaburzeń metabolicznych,
  • chorób reumatycznych w okresie bezobjawowym,
  • dolegliwości ortopedycznych,
  • bólów kręgosłupa,
  • osłabionej odporności,
  • chorób układu sercowo-naczyniowego,
  • nadwagi i otyłości,
  • zaburzeń psychicznych (np. przewlekły stres, nerwica, sany depresyjne).

Bardzo atrakcyjny region kraju

Dobrym powodem, by w poszukiwaniu miejsca do wygrzania się zimą wybrać się na Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, jest lokalizacja tego obiektu. Podhale, a szczególnie okolice Zakopanego, to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce, idealny zarówno na rodzinny wyjazd, jak i np. romantyczny weekend we dwoje.

W ten sposób można połączyć i relaks w wodzie termalnej, i aktywny wypoczynek, np. wybierając się do jednej z tatrzańskich dolin, zwiedzając zabytki regionu, spacerując po zawsze urokliwym Zakopanem i napawając się niepowtarzalnym klimatem polskich gór.

Przyjemny relaks po nartach

Jeśli wybierasz się na narty na Podhale, to w planie wyjazdu koniecznie uwzględnij wizytę na termach. Po całym dniu na stoku nie tylko będzie Ci chłodno, ale też pojawi się zmęczenie mięśni. Do tego mogą dojść drobne urazy ortopedyczne.

Są to bardzo dobre powody, dla których aktywny zimowy dzień warto zakończyć w basenach Term BUKOVINA. Sam kompleks znajduje się bardzo blisko ośrodków narciarskich, w tym w Białce Tatrzańskiej czy Bukowinie Tatrzańskiej. Relaks w ciepłej wodzie o wysokiej mineralizacji pozwoli Ci odzyskać siły, rozluźnić mięśnie i tym samym zminimalizować ryzyko kontuzji.

Więcej o tym, dlaczego szukając miejsca do wygrzania się w zimie warto postawić na Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/gdzie-sie-wygrzac-w-zime-zapraszamy-na-termy-na-podhalu.

O Termach BUKOVINA

Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej to nowoczesny kompleks basenowy zasilany wodą termalną pozyskiwaną z prywatnego ujęcia na głębokości 2400 metrów, o temperaturze na wypływie wynoszącej aż 64,5 stopnia Celsjusza.

Woda wypełniająca baseny Term BUKOVINA jest wodą siarczanowo-sodowo-wapniową, siarczkową i fluorkową, charakteryzującą się wyjątkowo wysoką mineralizacją na poziomie 1593,2 mg/dm3. Zawiera 28 kluczowych składników mineralnych, w tym m.in. potas, magnez, żelazo, chrom, siarka, krzem, mangan, selen, lit, wapń, sód, a także składniki specyficzne: siarkę dwuwartościową i fluorki.

Tym, co wyróżnia ten kompleks basenowy i przyciąga do niego gości z całej Polski, jest różnorodność atrakcji dostępnych dla osób w każdym wieku. Znajdziemy tutaj m.in. strefę Dzieci i Młodzieży ze zjeżdżalniami oraz siatką do wodnej wspinaczki czy strefę relaksu z saunami suchymi, łaźniami parowymi, kabinami na podczerwień i Lakonium (wyjątkowo komfortowym rodzajem sauny łączącej cechy sauny suchej i mokrej). Goście mogą również korzystać z bogatej oferty zabiegowej Wellness BUKOVINA, w tym masaży i zabiegów na ciało.

Szczegółowy opis atrakcji Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej znajdziesz na stronie internetowej kompleksu, na której możesz również kupić bilety online i uniknąć kolejek do kasy w dniu przyjazdu – https://www.termybukovina.pl/.