Oferta wczasów last minute=

Każdy z nas słyszał o ofercie wczasów last minute. Jest to wyjątkowa szansa dla miłośników podróży, aby wybrać się do wymarzonego kraju o nawet połowę taniej. Jak najlepiej zorganizować ten czas, żeby cieszyć się najlepszymi wakacjami w życiu?

  1. Czym są wakacje last minute?
  2. Najlepsze kierunki wczasów last minute

Czym są wakacje last minute?

Jak sama nazwa wskazuje, charakterystyką wczasów last minute jest atrakcyjna okazja na chwilę przed wylotem. Jeśli biuro podróży organizuje wycieczkę i nie wszystkie miejsca zostały wykupione, bardzo często ogłasza ono obniżkę do nawet 50%. Mogą z niej skorzystać osoby, które chciałyby wybrać się na spontaniczny wyjazd, nie planując go wcześniej.

Obniżka last minute ma miejsce najczęściej na kilka dni przed planowanym wylotem. Dlatego, jeśli chcemy skorzystać z promocji, musimy być gotowi do wyjazdu natychmiast. Niekiedy nawet z dnia na dzień. Patrząc jednak na statystyki, oferta last minute jest jedną z najczęściej wybieranych opcji na rynku biur podróży. Duża obniżka cen, jak i ekscytacja wywołana spontanicznym wyjazdem powoduje, że tego rodzaju wczasy decyduje się coraz więcej ludzi.

Zanim jednak wybierzemy się na wakacje bądź na nadchodzący weekend majowy last minute, pamiętajmy, że liczba miejsc jest z reguły mocno ograniczona. Dlatego może być ciężko zorganizować tego rodzaju wyjazd z całą rodziną bądź z dużą grupą przyjaciół.

Najlepsze kierunki wczasów last minute

Miejsc, do których możemy się wybrać na last minute, jest właściwie nieskończona ilość. Warto jednak dobrać swoją destynację względem pory roku i swojego urlopu. Dzięki temu wykorzystamy maksymalnie dostępną pogodę i spędzimy na wakacjach jak najwięcej dni.

Nadchodzący weekend majowy stwarza dużo możliwości. Wystarczy wziąć kilka dodatkowych dni wolnych, aby cieszyć się ponad tygodniowymi wakacjami. W tym okresie warto rozważyć kraje europejskie i poszukać takich ofert jak Grecja wczasy, czy też Hiszpania.

Jeśli zależy nam na poznaniu innej kultury – warto odwiedzić Egipt. Ceny biletów przed samą majówką mogą okazać się naprawdę niskie, a my spędzimy kilka dni, ciesząc się idealnie słoneczną i gorącą pogodą. Pozostałe kierunki podróży możemy sprawdzić na stronie biura dreamtours: https://dreamtours.pl/.

Jeśli zaś marzą nam się wakacje w Meksyku, również możemy skorzystać z okazji last minute. Temperatura w tym rejonie utrzymuje się cały rok powyżej 30 stopni. Miejmy jednak na uwadze, że w okresie maj-październik panuje wtedy pora deszczowa. Warto więc zarezerwować sobie Meksyk na czas zimy, aby móc oderwać się wtedy od chłodnej, polskiej aury.