Dlaczego warto odwiedzić Karpacz wiosną?

Gdy trwa sezon narciarski, Karpacz z powodzeniem przyciąga miłośników sportów zimowych z pomocą ośnieżonych stoków i nowoczesnej infrastruktury w ośrodkach. Czy to oznacza, że ten karkonoski kurort tarci swój urok, gdy stopnieją śniegi? Nic bardziej mylnego! Wiosna to doskonały moment na wyjazd w góry i odkrycie, jakie atrakcje w Karpaczu czekają na Ciebie i Twoich znajomych!

Z tekstu dowiesz się:

  • które atrakcje Karpacza warto odwiedzić,
  • jakie noclegi rezerwować na wyjazd ze znajomymi,
  • gdzie powinni się udać miłośnicy dzikiej przyrody odwiedzający Karpacz.

W Karpaczu znajdziesz zarówno atrakcje dla najmłodszych, dzięki którym miasto jest doskonałym miejscem na wypad rodzinny. Nie musimy chyba wspominać o tym, że okolice Karpacza są tak malownicze, że sam spacer od atrakcji do atrakcji może być uznawany z powodzeniem za małą wycieczkę połączoną z podziwianiem krajobrazów.

Gdzie rezerwować noclegi w Karpaczu?

W kwietniu nikogo nie zaskakują już słoneczne dni, podczas których słupek rtęci na termometrze potrafi wskazywać 15 stopni powyżej zera. Schroniska w Karpaczu mogą być więc chwilami przepełnione, gdy pojawią się pierwsze fale turystów. Jeżeli Twoim celem jest nie tylko przejście jak największej ilości szlaków, rozważ wygodniejszy i pewniejszy nocleg, np. apartamenty w Karpaczu.

Dlaczego akurat one? Cóż, jeżeli spojrzymy na oferowany standard, to spośród różnych form noclegu, to właśnie apartamenty oferują najlepszy. Cena również nie jest wyższa niż w przypadku hotelu. Jak widać, noclegi w górach nie muszą oznaczać pobytu w schronisku, a wręcz przeciwnie – komfortowy wypoczynek, w dobrze wyposażonym apartamencie.

Atrakcje w Karpaczu dla całej rodziny

Wraz z początkiem wiosny górskie stoki przestaje pokrywać śnieg, a w jego miejsce pojawiają się połacie zielonej trawy. W tych pięknych okolicznościach przyrody aż chce się wyruszyć na szlak. Tych w Karkonoszach nie brakuje, dlatego co roku do miasta przyjeżdża tysiące miłośników turystyki pieszej. Osoby, chcące uwiecznić piękno tych okolic w pamięci lub fotograficznym kadrze, powinny zainteresować się w szczególności dwoma miejscami. Pierwsze z nich to Krucze Skały – to granitognejsowe filary skalne, sięgających aż 25 metrów w górę! Znajdują się one na zboczach Kruczej Kopy w dolinie Płomnicy. Drugie miejsce to… centrum miasta, a dokładnie Skałki na Karpatce – pierwotna formacja, na porośniętym lasem centralnym wzgórzu Karpacza – Karpatce. W XVIII wieku powstały tu nawet kopalnie srebra!

Nie samą przyrodą jednak człowiek żyje. Jeżeli chcesz inaczej spędzić czas, możesz udać się do miejsc z poniższej listy:

  • Kościółek Wang – chyba najsłynniejszy zabytek Karpacza. To zbudowana na przełomie XII i XIII wieku świątynia. Wnętrze kościoła zdobią oryginalne elementy i rzeźby, m.in. smoków, lwów, twarzy wikingów oraz Chrystusa. Budynek świątyni powstał w całości z drewna – do jego budowy nie użyto nawet jednego gwoździa!
  • Śnieżka – najwyższy, mierzący 1603 m n.p.m. szczyt Karkonoszy. Przy dobrej pogodzie, po wejściu na Śnieżkę można podziwiać widoki odległe nawet o 200 kilometrów!
  • Karkonoskie Tajemnice – za tą nazwą kryje się interaktywna wystawa, dzięki której poznasz karkonoskie legendy. Wysłuchasz historii opowiadanych przez życia poszukiwaczy minerałów, zielarzy i miejscowych górali.
  • Muzeum figur bajkowo-woskowych – gratka dla najmłodszych turystów. To muzeum jest tak naprawdę tematyczną galerią figur woskowych, w której znajdziesz podobizny najpopularniejszych bohaterów z kreskówek ostatnich lat.

Naturalnie Karpacz ma znacznie więcej do zaoferowania, ale to, jak wiele z atrakcji odkryjesz, zależy tylko od Ciebie. Nie czekaj więc, wynajmij apartament w górach na Sun & Snow i zobacz, jak wiele rozrywki może dać wiosenny wyjazd w Karkonosze!