militarny

Jesień to czas, kiedy zaczynamy myśleć o tym, w co się ubrać, aby nie zmarznąć. Czas, kiedy wieje, pada, a na koniec śnieży raczej nie sprzyja noszeniu samych T-shirtów i szortów, choć niektórym z nas na pewno czasem się to zdarza. Ale nawet jeśli nie odczuwamy zbyt często chłodu, warto przygotować się na prawdziwą zimę i uzupełnić szafę kilkoma cieplejszymi ubraniami. Najlepiej moro!

Militarny styl, czyli styl kojarzony z mężczyznami

Styl militarny i ubrania moro kojarzone są praktycznie od razu z mężczyznami, choć obecnie kobiety również sięgają po takie rzeczy. Jednak nie ukrywajmy, to przede wszystkim panowie sięgają po ciuchy przypominające wojskowe. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu większość interesuje się chociaż trochę militariami, a chyba nie ma takiego, który jako chłopiec nie marzyłby o karierze żołnierza.

Militarny styl jest niejako stworzony dla mężczyzn. Przywodzi na myśl siłę, odwagę, wysoką aktywność, a nawet niebezpieczeństwo, czyli wszystko to, co mężczyźni lubią najbardziej i co zazwyczaj ich charakteryzuje.

Spodnie bojówki – klasyka w męskiej szafie

Męskie bojówki to po prostu klasyka. Charakterystyczny, prosty krój, kieszenie, które pomagają w noszeniu różnych, czasem sporych rzeczy i wygoda – to wszystkie zalety bojówek. Żaden mężczyzna nie obejdzie się bez chociaż jednej pary, która idealnie sprawdza się podczas wyjść na spacer, do miasta, czy też w trakcie dalszych wędrówek w nieznane, kiedy trzeba przedzierać się przez leśne ostępy.

Bojówki wykonane z materiału RIP-STOP i wzorowane na amerykańskich spodniach wojskowych są bardzo mocne i niepodatne na przetarcia czy przedziurawienie. Dodatkowo wzmocnienia na kolanach i pośladkach sprawiają, że można w nich robić dokładnie wszystko. Kamuflaż moro dodatkowo sprawia, że idealnie sprawdzają się podczas aktywności survivalowej, ale też nadają dla osób, które do harcerstwa, szkoły o profilu wojskowym czy też ochrony.

Gruba bluza myśliwska z polaru

Odzież militarna męska nie mogłaby się obejść bez ciepłych ubrań na górną połowę ciała. Co więcej, ubrania wojskowe i myśliwskie często mają ze sobą wiele wspólnego. Właśnie taka jest też bluza myśliwska w kolorze khaki/oliv, ze wstawkami moro. Jest bardzo ciepła, miękka i wygodna, dzięki czemu idealnie sprawdza się zarówno jako okrycie wierzchni, jak i bluza pod kurtkę. Jej wysoki, zapinany kołnierz gwarantuje ochronę szyi w czasie chłodu i wiatru, co sprawia, że zminimalizowana jest szansa na zachorowanie.

Bluza jest przeznaczona dla osób, które aktywnie spędzają czas w lesie, dlatego oprócz zapewniania ciepła, pozwala też odprowadzić nadmiar wilgoci. Sprawdzi się między innymi dla leśniczych, myśliwych, wędkarzy, uczniów klas mundurowych oraz miłośników survivalu czy trekkingu.