Tajlandia

Od dobrych kilku lat Tajlandia zajmuje w Polsce bardzo wysokie miejsca w rankingach najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. I raczej trudno szukać osób, które byłyby rozczarowane czasem spędzonym w tym azjatyckim kraju. Zastanawiasz się, czy wakacje w tej części świata są dla ciebie? Dowiedz się, dlaczego Tajlandia zdecydowanie powinna znaleźć się na liście twoich najbliższych podróży.

Zapierająca dech w piersiach przyroda

Po wakacjach w Tajlandii można być oszołomionym różnorodnością panującą w świecie przyrody. W tym odległym zakątku świata można zarówno opalać się na rajskich plażach z turkusową wodą, jak i wybrać się na trekking w górach czy też wyprawę do dżungli. Tajlandia wycieczka może oznaczać też spływ kajakowy po rzece bądź nocleg w domku na jeziorze. Na dodatek wyprawa do tego kraju to szansa na spotkanie egzotycznych zwierząt np. słonia, tygrysa czy też miniaturowego niedźwiedzia malajskiego.

Efektowne zabytki z egzotyczną nutą

Tajlandia to przede wszystkim kraj monumentalnych świątyń, które ani trochę nie przypominają polskich kościołów. W dużej mierze ma to związek z faktem, że w tym kraju dominującą religią jest buddyzm. To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania Tajlandia fanom historii. Do pełnego świątyń miasta Chiang Mai, nazywanym też Różą Północy, prowadzą zabytkowe bramy. W Bangkoku ważną atrakcją jest Wielki Pałac Królewski ze słynną Świątynią Szmaragdowego Buddy. Z kolei w mieście Phuket można podziwiać intrygującą architekturę będącą mieszanką stylów azjatyckich i europejskich.

Wyjątkowa kuchnia pełna tajemnic

Restauracje z tajskimi daniami cieszą się w Polsce niemałą popularnością. Dlatego podróż do Tajlandii może być prawdziwym rajem dla podniebienia. W programie wycieczek Klubu Podróżników „Apetyt na Świat” nie bez powodu ważne miejsce zajmują właśnie atrakcje związane z poznawaniem tajskiej kuchni. Można wziąć udział w kursie gotowania czy też odwiedzić słynny nocny market w Chiang Mai, gdzie czeka wiele egzotycznych propozycji kulinarnych dla wegan, wegetarian i fanów dań mięsnych.

Ciekawa kultura o różnych obliczach

Kultura Tajlandii jest pełna kontrastów, dokładnie tak jak w przypadku kuchni i natury. Z jednej strony jest to buddyjski kraj, do którego można wybrać się na wakacje z medytacją, jogą i głębokimi przeżyciami duchowymi. Jednocześnie tuż obok nie brakuje głośnych targów, kolorowych festiwali czy też brutalnych obrzędów. To także w tej części świata kwitnie seksturystyka, a podczas wycieczki można odwiedzić Świątynię Penisów.

Moc atrakcji dla dosłownie każdego

W Tajlandii nie można się nudzić. Nawet najbardziej wymagający turyści i podróżnicy są w stanie znaleźć w tym kraju coś dla siebie. Wakacje można spędzić na plaży i snorkelingu. Można jednak też wybrać aktywny wypoczynek z trekkingiem, kajakami i długimi wędrówkami. Nie brakuje też propozycji dla fanów jogi i medytacji, podróży kulinarnych czy też zwiedzania zabytków. W Tajlandii można też zaliczyć imprezę życia w zawsze tętniącym życiem Bangkoku.