Lato. Czas wielkich wojaży, także poza granice naszego kraju. Dobrze zapakowana torba to połowa udanych wakacji. Dzięki niej podróżny nie musi męczyć się z wielkim bagażem, a z drugiej strony ma wszystkie najbardziej potrzebne rzeczy przy sobie.

Wyjeżdżając na urlop do ciepłych krajów można liczyć na jedno: ładną, stała pogodę. Inaczej niż w Polsce, gdzie trzeba zapakować nawet na krótki wypoczynek zarówno ubrania na największe upały, jak i na opady deszczu i nagłe spadki temperatury, tutaj wystarczy trzymać się letnich ubrań. To dobra wiadomość, ponieważ zajmują one zazwyczaj mało miejsca w bagażu. Delikatne spodenki, bluzki i sukienki nie pogniotą się, jeśli przy składaniu włoży się do środka papier do pakowania. Najlepiej jednak przed wygnieceniem ubrań chroni je twarda walizka. Eleganckie modele, do wyboru także na kółkach, można kupić w sklepie internetowym marki Vip-Collection.pl. Kółka dodatkowo ułatwią przewożenie bagażu z lotniska do autokaru, a później do hotelu.

Pakowanie Bagażu

Fakt, że letnie ubrania nie zajmują wiele miejsca, nie oznacza, że można pakować je bez ograniczeń. Dobry zestaw, niezależnie czy ma służyć kobiecie czy mężczyźnie, powinien obejmować 7 kompletów ubrań na tygodniowy wyjazd i około 10 kompletów na wyjazd dwutygodniowy. Kompletując garderobę, należy robić to w ten sposób, by jak najwięcej elementów dobrze pasowało do siebie. Nie należy też mnożyć par obuwia. Jedne sandały, jedne bardziej eleganckie buty oraz w razie potrzeby jedne buty „do zadań specjalnych”, jeśli w trakcie wakacji poza zwiedzaniem czy wypoczynkiem planujesz również wycieczki poza utartymi szlakami turystycznymi.

Czego nie brać 

Wyjeżdżając do hotelu, zapomnij o pakowaniu ręczników – z pewnością będą dostępne na miejscu. Podobnie możesz postąpić w przypadku mydła i szamponu. Jeżeli jedziecie we dwie lub więcej osób, nie ma powodu, by wszyscy zabierali pastę do zębów, suszarkę czy prostownicę do włosów. Takie sprzęty zajmują dużo miejsca i są stosunkowo ciężkie (można więc z ich powodu przekroczyć dopuszczalne obciążenie bagażu oferowane przez wybrane linie lotnicze). Pamiętaj my że mamy również do dyspozycji bagaż podręczny do samolotu, który również ma swoje ograniczenia wagowe.

Bezpieczna Podróż

Dobrą praktyką jest rozłożenie gotówki i dokumentów w różne części bagażu, np. paszportu w bagażu podręcznym, a dowodu osobistego w bagażu nadanym. Dzięki temu nawet w razie utraty jednego z nich, będziesz nadal mógł legitymować się ważnym dokumentem. Podobnie z pieniędzmi: część gotówki należy mieć przy sobie, część w dużym bagażu. Przemawiają zaś zresztą za tym nie tylko względy bezpieczeństwa: zawsze należy mieć przy sobie chociażby drobne, by kupić na lotnisku coś świeżego do picia czy jakąś lokalną pamiątkę.